Ця і наступна сесія Верховної Ради є визначальними, так як в цей період двічі пройдуть вибори – президента і парламенту.

Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, виступаючи на відкритті 9-ї сесії Верховної Ради VIII скликання.

"Зрозуміло, що політичні процеси і виборча кампанія матимуть безпосередній вплив на якість прийняття рішень і на життя країни. (…) Я знаю, як і ви, що буде багато охочих дестабілізувати ситуацію. Як і в минулі періоди, ми будемо протистояти шаленому популізму , який буде помножений на передвиборну боротьбу. Я думаю, що ми будемо свідками нового явища в Україні – такого як політичний цинізм ", – заявив Гройсман.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Говорячи про пріоритети, Гройсман підкреслив, що саме на цій сесії можуть бути прийняті рішення щодо закріплення права членства в Євросоюзі і НАТО.

"Будуть закріплені, на мою думку. Дуже символічні слова про" Слава Україні ", які раніше для нас були літературним поглядом, а сьогодні є словами честі і доблесті, і вистраждані кров'ю наших воїнів.

Тому я глибоко переконаний, що в цьому залі будуть прийняті історичні рішення. Я підтримую ініціативи Президента (які він озвучив на зустрічі з лідерами фракцій. – Ред.) І переконаний, що вони повинні бути розглянуті як можна швидше ", – заявив Прем'єр. 

Загалом цієї осені Верховна Рада має намір розглянути 7 блоків питань, заявив спікер парламенту Андрій Парубій. За його словами, серед планів на осінь першочерговим є питання безпеки.

Парубій наголосив, що після того, як Конституційний суд скасував так званий закон Колесніченка-Ківалова, утворився законодавчий вакуум, який потрібно заповнити. За його словами, вже зареєстровано 5 законопроектів, які стосуються питання мовної політики.

Серед найважливіших питань, якими займатиметься парламент – закони, необхідні для євроінтеграції, економічні законопроекти, а також – Конституційний суд. Крім того, цієї осені очікується реформа самого парламенту.