Про плани брати участь у парламентських виборах прем’єр-міністр Володимир Гройсман публічно заявив ще навесні. Йти на них прем’єр має намір з власною партією.

Більш того, для цього він вже створив окрему структуру і формує навколо себе команду.

За інформацією, в оточенні глави уряду відмовилися від використання для цих цілей його «кишенькової» партії «Вінницька європейська стратегія», а вирішили формувати базис для нової політсили з нуля.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Наприкінці літа, 21 серпня, Міністерство юстиції зареєструвало нову громадську організацію – «Українська стратегія успіху» (УСУ).

Серед засновників організації значиться тріо цікавих політичних діячів – Євген Золотарьов, Олександр Саєнко та Вадим Денисенко.

Відразу кілька джерел в оточенні Гройсмана підтвердили, що ця громадська організація створена для підготовки прем’єра до парламентських виборів в 2019 році. Більш того, у прем’єра вже почав свою роботу передвиборний штаб. Поки ці люди розробляють стратегії участі в парламентських виборах, самого прем’єра до вільного плавання особисто готує його давній знайомий, нинішній радник Мирослав Кошелюк. Випускник Московського державного університету, політтехнолог, кандидат психологічних наук допомагає будувати політичну кар’єру Гройсману ще з часів його роботи мером Вінниці. Нинішній імідж прем’єра – це також заслуга Кошелюка. 

Це все завдяки Кошелюку, який готує необхідні матеріали для виступів, а прем’єр їх уважно вивчає. Гройсман його завжди слухає. Це єдина людина в його оточенні, якій він повністю довіряє», – розповідає один зі співрозмовників, знайомий з ситуацією. 

Не варто забувати і про Юлію Тимошенко, яка, за інформацією, також вела переговори з Гройсманом. Один з пунктів – участь прем’єра в президентських виборах з метою відібрати голоси у Порошенка. Жодна зі сторін не погодилася ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Але заперечувати наявність комунікації не стали. 

«З олігархами у Володимира Борисовича з усіма хороші відносини. Тільки з Ігорем Коломойським не склалися, останній жорстко «мочить» прем’єра», – зазначає співрозмовник.

Але говорити про будь-яких спонсорів ще поки рано, додає він. Маючи запас часу – повноцінний старт політпроекту відбудеться, швидше за все, вже після президентських виборів – у Гройсмана є можливість підготуватися і знайти собі людей в команду, а також спонсорів, готових забезпечити його похід у Верховну Раду.