Колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко прокоментував підвищення ціни на газ. Свою думку він висловив в ексклюзивному коментарі популярному телеканалу.

"Ті, хто споживають газ безпосередньо для опалення, через місяць отримають нову ціну. А ті, які споживають центральне тепло, – для них буде переглянутий тариф на тепло, там буде процедура на днів 30-40. Частину ліцензіатів буде переглядати НКРЕКУ, а частину – місцеві органи влади, виконкоми. Вони будуть корегувати, ну а тарифи на тепло зростуть відсотків на 18 ", – пояснив Кучеренко.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

За його словами, про те, що нова ціна на газ економічно обумовлена, не може бути й мови.

"Гройсман сказав, що він домовився з" Нафтогазом ", що той буде 90% прибутку спрямовувати в бюджет, і все встало на свої місця. Це сьогодні ніяка не економічно обумовлена ​​ціна – це додатковий податок, яким обклали українців. Частина податку піде на субсидії , частина – безпосередньо до держбюджету, і звідти вони будуть обслуговувати борги перед МВФ … вони просто хочуть додаткові гроші, щоб отримати ці магічні транші ", – заявив він.

Екс-міністр додав, що підвищення ціни на газ – не вимога МВФ, а умова, "на виконання якої вони готові кредитувати, але зобов'язання взяв на себе уряд".

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціни на газ зростуть на 23,5%. Ціна на газ для населення складе 8 тис. 550 грн. за тисячу кубометрів.

Таку заяву прем'єр зробив під час засідання Кабміну в п'ятницю, 19 жовтня.

Підвищення тарифів на газ довелося затвердити через вимоги Міжнародного Валютного Фонду. Більше року ми вели переговори з МВФ, щоб зняти питання про підняття цін на газ для населення. Але, як ми всі розуміємо, що не всі в наших силах, – пояснив Гройсман. Також він зазначив, що переговори з МВФ починалися з цифри в 60%, але вони знайшли інший підхід і ціни зростуть лише на 23,5%. Я розумію, що для кожної української сім'ї це важко, – сказав прем'єр Гройсман.

Українці ж шоковані таким рішенням, адже це суттєвий удар по кишенях кожної сім'ї. Більшість коментаторів в соціальних мереж обурюються та вимагають відставки Гройсмана! Така вже в Україні тенденція – зростає все, окрім зарплат.