На загальновійськовому полігоні під Житомиром пройшли випробування броньованого автомобіля «Козак-2», який невдовзі має надійти на озброєння до підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Про це повідомляє прес-служба Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Розпочалися випробування на танкодромній смузі перешкод, де на бездоріжжі перевірялася надійність та експлуатація бронеавтомобіля в складних умовах місцевості.

Після цього, на танковому вогневому містечку, воїнами-десантниками була на практиці перевірена броня та захисне скло бронеавтомобіля «Козак-2».

Зокрема, військовослужбовці вели по машині вогонь з автоматів, снайперської гвинтівки та кулемету Калашникова з різних відстаней. Результат – позитивний.

Командувач ДШВ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Забродський відзначив, що даний зразок бойової техніки зарекомендував себе, як надійний броньований автомобіль з високою прохідністю.

В свою чергу, командири батальйонів та дивізіонів військових частин Десантно-штурмових військ мали змогу оцінити переваги даного бронеавтомобіля, його прохідність, балістичний захист, тощо.

Варто зазначити, що в цей же час, на полігоні проводяться державні випробування новітньої вітчизняної бойової броньованої машини «Козак-2М1».

Даний зразок сучасної техніки також був перевірений полігонним бездоріжжям, зручністю веденням з нього вогню військовослужбовцями (кулеметником та десантом).

Після закінчення державних випробувань, «Козак-2М1» також, можливо, в подальшому надійде до підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

«Козак-2» – сімейство українських бойових броньованих машин виробництва НВО «Практика». Бронемашина має звичайну компоновку з переднім розташуванням двигуна, відділенням управління в середній частині машини, в кормовій частині машини розміщено десантне відділення.

Корпус бронемашини зварений, виготовлений із сталевих броньованих листів, розташованих під кутом. Броня забезпечує захист від вогню зі стрілецької зброї відповідно до стандарту.

Скло куленепробивне з протиосколочним покриттям. Лобове скло і передні бічні скла мають електропідігрів. Бронемашина оснащена фільтровентиляційною установкою турецького виробництва.