Головний санітарний лікар України повідомив про те, що впровадження жорсткого локдауну – це “виключно резервний момент”. Він також додав, що поки що система охорони здоров’я справляється із зростаючою кількістю хворих на коронавірус.

Про це Ляшко заявив в інтерв’ю Радіо Свобода

«Сьогодні ми реєструємо по 5 000-5700 випадків в Україні – колапсу немає. Система охорони здоров’я справляється. Ми говоримо, що і до 10 тисяч – будемо справлятися».

При цьому санлікар зауважив, що МОЗ розгортає додаткові місця для госпіталізації інфікованих, а «певні» лікарні, з огляду на завантаженість опорних медзакладів, будуть перепрофільовуватися.

«Певні лікарні будуть завантажуватися, госпіталізувати, перепрофільовувати нові ліжка і буде досить велика кількість хворих. Тому для того, щоб цьому запобігти, ми просимо всіх дотримуватися всіх протиепідеміологічних норм і правил».

Він вкотре попросив громадян дотримуватися протиепідемічних правил.

“Ми робимо все можливе на національному рівні, щоб запобігти, по-перше, колапсу системи охорони здоров’я, по-друге, щоб не зупиняти нашу економіку. Ми розуміємо, що впровадження жорсткого локдауну — це вже виключно такий резервний момент, коли не можна буде нічого іншого зробити”, — додав він.

Відзначимо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19 вже заповнені на 62,3%. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що найгірша ситуація спостерігається на Донеччині та Луганщині. Зокрема, в Донецькій області показник заповнювання ліжок становить 91%, у Луганській – 85%, в Одеській – 78,6%, у Хмельницькій – 72,6%, а в Чернігівській області – 69%.

При цьому лише на Херсонщині, Тернопільщині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині й Житомирщині цей показник нижче 50%.

Також в усіх областях, крім Кіровоградської, перевищено показник захворюваності на 100 тисяч населення, який має становити не більше 40. Загалом в Україні він становить 187,3.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок суботи, 17 жовтня, число лабораторно підтверджених випадків коронавірусу збільшилася на 6 410. Це черговий антирекорд, вперше число нових випадків, зафіксованих за добу, перевищило позначку в 6 тисяч.

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.

Так, повідомляється, що загальне число випадків Covid-19 в країні збільшилася до 293 641 (+6 410 за добу). З них 5 517 виявилися летальними (+109 за добу).