Академік Національної академії педагогічних наук України та декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Ярослав Олійник помер від коронавирусної інфекції COVID-19.

Про це повідомив президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень на своїй сторінці в Facebook.

“Тільки що стало відомо про смерть академіка Національної академії педагогічних наук України, члена президії академії, декана географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка професора Олійника Ярослава Богдановича. Причина смерті – коронавірус”, – написав він на своїй сторінці в Фейсбуці.

Кремень підкреслив, що колеги вченого не можуть повірити в його смерть.

“Не віриться. Завжди активний, динамічний, діяльний Ярослав Богданович був прикладом для всіх, з ким він спілкувався. Дуже порядна і обов’язкова людина. Патріот України. Великий захисник географії. Нам всім буде його не вистачати. ​​Вічна і світла пам’ять Ярославу Богдановичу Олійнику! щирі співчуття рідним і близьким “, – написав Кремень.

Інформацію про смерть професора підтвердили також на географічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка.

Варто відзначити, що Ярослав Олійник народився 12 грудня 1952 року в Тернопільській області. Був автором майже 500 наукових робіт, досліджував теорію і методологію географічної науки, географічні основи охорони навколишнього середовища, територіальну і комплексно-пропорційну організацію економіки.

Ярослав Олійник – доктор економічних наук, професор, декан географічного факультету, академік і член президії Національної академії педагогічних наук України та Академії наук вищої освіти України, президент Українського географічного товариства, Відмінник освіти України, Заслужений діяч науки і техніки України, голова експертної ради Вищої атестаційної комісії України з географічних наук, голова Асоціації деканів географічних і природничих факультетів вищих навчальних закладів України.