Президент Франції Емманюель Макрон сказав, що Україна зараз дуже потребує підтримки союзників. Більше, ніж будь-коли.
Про це він повідомив 3 січня під час зустрічі з прем’єром Швеції у Парижі. Ульф Крістерссон підтримав слова президента Франції.
Президент Франції заявив, що продовжуватиме реагувати на агресію Росії проти України. Його підтримав прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та додав, що перемога України є “екзистенційно важливою” для Європи й для всього світу.
Ми обговоримо нашу рішучість продовжувати реагувати на російську агресію проти України, оскільки настає зима і українці потребують нашої підтримки більше, ніж будь-коли,
– сказав Макрон.
До слова, у новорічній промові Еммануель Макрон також згадав Україну. Він публічно пообіцяв, що підтримуватиме нашу державу до настання перемоги.
На початку грудня президент Франції Еммануель Макрон видав чергову скандальну заяву. Він сказав, що Європа повинна підготувати для Росії “гарантії безпеки”.
Таку дивну пропозицію сильно розкритикували світові лідери. Зокрема у Польщі підкреслили, що безпекові гарантії потрібні Україні, а не агресорці.
Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський сказав, що заяви Макрона про “гарантії” для Росії – це стратегічна помилка. Він наголосив, що Росії ніхто не загрожує, тому ніяких гарантій не потрібно.
Заяви президента Франції Еммануеля Макрона про необхідність надання гарантій безпеки Росії розцінюється як фатальна стратегічна помилка. Росії не загрожує напад ззовні, вона не потребує додаткових гарантій, тому що їй нічого не загрожує,
– заявив Яблонський.
Заступник глави МЗС Польщі наголосив, що будь-які переговори з кремлівським диктатором Володимиром Путіним не мають сенсу. Він підкреслив, що Росія прагне переговорів не для миру.
“Президент США Джо Байден абсолютно має рацію, коли каже, щоб розмова з Росією мала сенс, вона має бути чесною і заслуговувати на довіру. Наразі Росія не є стороною, що заслуговує на довіру, її мета не в тому, щоб закінчити війну і встановити мир”, – резюмував польський дипломат.
Навесні Макрон вперше заявив, що Заходу слід подбати про “обличчя Путіна” після війни. Після цієї заяви він вперше опинився під критикою, зокрема в Україні.
Макрона критикували також союзники. Французькому президенту перепало через заяву про те, що НАТО не буде застосовувати ядерну зброю, якщо це зробить Росія.
Хоча лідер Франції і вважає помилкою рішення Путіна розпочати війну, він наполягає на тому, що Росії та Україні слід сісти за стіл переговорів. Відповідні заяви Макрона суперечать позиції Заходу, де погоджуються, що режим Путіна повинен програти.
Нещодавно він вкотре заявив, що для Росії потрібні гарантії безпеки. У ЄС гостро відреагували на такі висловлювання французького лідера. Особливо вони обурили країни Балтії, Польщу та Словаччину, які ініціювали демарш з цього приводу.
Представники Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини висловили свою незгоду щодо позиції президента Франції Еммануеля Макрона. Як розповіли Reuters 2 дипломатів, вони видали директору Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ Франції письмовий демарш.
Чехія, яка головує в Раді Євросоюзу, допомогла організувати його підтримку, пишуть у виданні. Вона розіслала зразки демаршу в столиці інших країн Євросоюзу.