Президент Володимир Зеленський повідомив, що докладе зусиль для повернення громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Зараз експрезидент Грузії є головою Виконавчого комітету Національної ради реформ України.

Про це він заявив на брифінгу у Трускавці 3 жовтня.

«Я як президент України постійно займаюся тим, що повертаю громадян України — різними можливостями, які в мене є, які мені надала влада. Саакашвілі є громадянином України, тому його це теж стосується», — сказав глава держави.

Зеленський повідомив, що питанням повернення Саакашвілі будуть займатися «всі інституції», включаючи Міністерство закордонних справ і посольства, які працюють у Грузії та Україні. Також його повернення обговорюватимуть на рівні Кабінетів міністрів країн та прем’єр-міністрів.

В сврю чергу, Міхеїл Саакашвілі, якого напередодні затримали в Грузії, заявляє, що потрапив в країну законним шляхом. Про це повідомила депутатка партії Саакашвілі «Національний рух» Тіна Бокучава, яка 2 жовтня зустрілася з експрезидентом Грузії і засновником партії.

Бокучава розповіла, що намагалася дізнатися у Саакашвілі, як саме він в’їхав в Грузію, адже влада раніше заявляла, що політика в країні немає і кордон він не перетинав, однак згодом його заарештували в орендованій квартирі в спальному районі Тбілісі.

«Він сказав, що в’їхав в країну у відповідності з усіма правилами і процедурами, але не вважає за доцільне говорити про додаткові деталі», – зазначила депутатка.

Нагадаємо, Саакашвілі зараз перебуває у в’язниці в місті Руставі, яке знаходиться за 30 км від Тбілісі. Політик продовжує голодування в ув’язненні, оскільки вважає себе політичним в’язнем і не згоден з висунутими проти нього звинуваченнями.

«Я спробувала висловити свою думку про те, що голодування зараз недоцільне… Однак його рішення — продовжити голодування, так як він вважає себе, і насправді є, політв’язням», — сказала Бокучава. У день виборів, 2 жовтня, Саакашвілі поширив з в’язниці написаний від руки лист, в якому закликав своїх прихильників взяти участь у виборах і боротися до кінця.

Також представниця Саакашвілі Ніно Ломджарія заявила, що він оголошує голодування і вимагає зустрічі з консулом України. Саакашвілі – громадянин України.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що її офіс не буде просити помилування для затриманого колишнього лідера країни.

Відомо, що Центральна виборча комісія Грузії представила попередні результати виборів до органів самоврядування 2021 року за результатами обробки 38,63% протоколів.

Про це повідомляє грузинський телеканал “Руставі-2”.

За даними ЦВК, лідирує на виборах правляча партія “Грузинська мрія” – 48,56% голосів. На другому місці йде опозиційна партія “Єдиний національний рух” соратників Міхеїла Саакашвілі – 31,23%.

На третьому місці партія – Георгій Гахарія за “Грузію” – 6,87%. Решта партій набирають не більше 2% голосів.
З 3743 виборчих дільниць голоси підраховано на 1446 дільницях.