Верховна Рада на засіданні 16 вересня прийняла проект постанови № 4077 “Про зміни у складі Ради Національного банку України”, призначивши членом Ради НБУ екс-співвласника “Укргазбанку” Василя Горбаля.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, його призначення підтримали 249 народних депутатів.

Постановою пропонується звільнити Ричаківська Віру Іванівну з посади члена Ради Національного банку України у зв’язку із закінченням терміну її повноважень і призначити членом Ради Національного банку України Горбаля Василя Михайловича.

“Я переконаний у тому, що з тих кандидатур, які було подано, це найкраща кандидатура. Я думаю, що ця людина гідно представлятиме ВР у Раді НБУ й дасть можливість розвиватися цій незалежній установі в тому напрямі, на який ми всі сподіваємося”, – сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представляючи кандидатуру Горбаля Раді.

Він додав, що чотири кандидати подали заявки для участі в конкурсі на відповідну посаду, і після спілкування з кожним із них профільний комітет ВР більшістю голосів (троє з 27 присутніх членів комітету утрималися) вирішив рекомендувати на посаду члена Ради НБУ Горбаля.

Горбаль – колишній співвласник (39%), президент і почесний президент Укргазбанку, який в 2009 році після фінансової кризи перейшов під контроль держави. Він залишається міноритарним акціонером Укргазбанку (0,00025% акцій). Нардеп 4,5,6 скликань, був членом Партії регіонів, очолював київське міське відділення партії.

У 2010 році очолював Львівську облдержадміністрацію.

Варто також відзначити, що Василь Горбаль раніше двічі був членом Ради НБУ при президентах Кучмі і Януковичу (В 2003-2005 і 2007-2014 роки).