Українська письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой нецензурно облаяла міністра освіти Лілію Гриневич через скандал з пропагандистськими підручниками з російської мови в українських школах.

"Шок. Що. Це. Таке. Гриневич повернула до школи підручник з двоглавим орлом і російським триколором. Два роки тому, зі скандалом, нам вдалося цей підручник зняти. Зараз ці підручники знову в школах", – обурено написала вона. 

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

За словами Ніцой, активістка Марина Зеленюк знайшла на сайті Міністерства освіти і науки рекомендацію використовувати скандальний підручник на уроках російської мови в 1-3 класах для шкіл з українською мовою навчання. Цей факт також вкрай розлютив письменницю, і вона жорстко розкритикувала главу міністерства, не підбираючи висловів.

 "Що?! Школи з українською мовою навчання, перші класи, вчать мокшанську мову?! Двоглавого орла і триколор? Наші маленькі українські діти?! Відкрила сайт МОН і пережила справжній шок. Я цей підручник два роки тому вилучила! Затрусилися руки. Якби переді мною була в той момент міністр, я б не знаю, що їй зробила. К*рва. Прибила б", – обурюється Ніцой. 

Вона також уточнила, що не обмежиться подачею скарг в СБУ і ГПУ і попросила народних депутатів України негайно ініціювати зняття Гриневич з посади через те, що, за словами Ніцой, міністр є "кремлівською консервою". Сама міністр поки ніяк не відреагувала на скандал.