Співробітники Управління Служби безпеки України в Сумській області викрили масштабну схему розкрадання бюджетних грошей, які були виділені на будівництво медичних і навчально-виховних закладів регіону.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За попередніми даними слідства, посадовці одного з підрозділів облдержадміністрації та представники комерційних структур, зокрема з Києва і Полтави, організували механізм привласнення державних грошей. Щоб реалізувати оборудку, чиновники «прописали» потрібні умови для перемоги афілійованих фірм у тендері на будівництво соціально важливих об’єктів.

Відповідно до укладених договорів підрядники мали збудувати і провести реконструкцію 10 амбулаторій та інших об’єктів соціального призначення.

Проте комерсанти не провели відповідні ремонтно-будівельні роботи в повному обсязі і на цей час не здали об’єкти в експлуатацію, порушивши всі терміни.

Оперативники спецслужби встановили, що частину отриманих з обласного бюджету грошей комерсанти вивели у тінь, безпідставно завищивши вартість будматеріалів та обладнання. Одержаний «прибуток» фігуранти легалізували через підконтрольні фіктивні фірми та конвертаційні центри.

За оцінками експертів, оборудка завдала державі збитки на 19 мільйонів гривень.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів правоохоронці виявили чорну бухгалтерію, печатки, комп’ютерну техніку і мобільні телефони із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

Також сьогодні стло відомо про те, що служба безпеки України викрила оборудку з привласненя коштів обласного бюджету, виділених на будівництво інфраструктурних об’єктів медичної галузі.

За даними досудового слідства, у 2019 році посадовці одного з департаментів Черкаської облдержадміністрації уклали договір з представниками комерційної структури. Згідно з підписаним документом підрядники мали збудувати в обласному центрі диспетчерську станцію для машин швидкої допомоги. На реалізацію цього соціально важливого проєкту з обласного бюджету було виділено понад 45 мільйонів гривень.

Ініційовані Службою безпеки України експертизи показали, що комерсанти під час підготовки актів виконаних робіт штучно завищили реальну вартість та обсяги відповідних робіт. Одержаний через протиправну схему «прибуток» було виведено у тінь.

За попередніми оцінками, оборудка завдала збитки обласному бюджету на майже 1 мільйон гривень.

Наразі слідчі Управління СБУ в Черкаській області повідомили керівнику комерційної структури про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу.