Усе військово-політичне керівництво України вирішує зараз проблему Маріуполя як проблему номер один.
Про це позаштатний радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович написав у Фейсбуці.

“День закінчується непогано. У противника – практично без просування, якщо не рахувати просування у потойбічний світ окремих військовослужбовців та цілих підрозділів”, – зазначив він.

За словами Арестовича, найскладніше зараз доводиться Маріуполю.

“Маріуполь обклали. Сил увійти в нього у противника немає, він там весь поляже. Місто рівняють артилерією та авіацією, як колись сирійський Аллепо з двома (тими ж) цілями: змусити мирних жителів приповзти до росії на колінах, отримати приклад, посилаючись на який можна лякати решту міст: “Ви що – хочете, як у Маріуполі?!” – повідомив Арестович.

Він підкреслив, що потрібно дуже чітко зрозуміти – незважаючи на весь тягар становища, здатися – це “приречити себе на приниження, фільтрацію, тортури, участь у дешевій кремлівській пропагандистській виставі”.

“Триматися. Потрібно триматися, розтягуючи час і створюючи цим нові шанси на деблокаду. Все військово-політичне керівництво України вирішує зараз проблему Маріуполя як проблему номер один”, – зазначив Арестович.

За ці дві доби з інших частково заблокованих міст вдалося евакуювати понад 40 тисяч людей.

Арестович упевнений, що кожен день стійкості Маріуполя, Харкова, Охтирки, Сум, Сєвєродонецька, Волновахи, Чернігова наближає час перемоги.

“Марику зараз найгірше. Ми з Маріуполем. У мене там зараз як боєць ЗСУ воює хрещеник. 19 років”, – додав Арестович.

У свою чергу, президент України теж переймається поточною ситуацією в Маріуполі. Ворожі російські війська мають чіткий наказ тримати Маріуполь у заручниках, однак Україна робить усе для того, щоб допомогти місту.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час відеозвернення

Українці! Українки!

Одним із головних завдань для нас сьогодні була організація гуманітарних коридорів. Суми, Тростянець, Краснопілля, Ірпінь, Буча, Гостомель, Ізюм. За цей день уже вдалося вивезти майже 40 тисяч наших людей. Дати їм нарешті безпеку у Полтаві, Києві, Черкасах, Запоріжжі, Дніпрі, Львові. Вдалося також доправити й гуманітарні вантажі: сотні тонн продовольства, медикаментів.

Ми робимо все, щоб врятувати наших людей у містах, які ворог хоче просто знищити. З урахуванням роботи гуманітарних коридорів у попередні два дні ми вже евакуювали близько ста тисяч людей.

Але…

Маріуполь та Волноваха залишаються повністю заблокованими. Хоча ми зробили все, що було потрібно для роботи гуманітарного коридору, російські війська так і не припинили вогонь.

Попри це я вирішив все одно направити колону вантажівок для Маріуполя. З їжею, водою, ліками. Я вдячний всім водіям – хоробрим людям, які були готові виконати цю місію. Надважливу місію.

Але окупанти розпочали танкову атаку саме там, де мав бути цей коридор. Коридор життя для маріупольців.

Вони зробили це свідомо. Вони знали, що зривають. Вони мають чіткий наказ тримати Маріуполь у заручниках, знущатися з нього. Постійно бомбардувати, постійно обстрілювати.

Сьогодні вони зруйнували будівлю головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області. Саме поряд із цією будівлею й було те місце, де мали збиратися маріупольці на евакуацію.

Це відвертий терор. Зухвалий терор. Від досвідчених терористів. Світ повинен це знати. Повинен це визнати. Ми всі маємо справу з державою-терористом.

Але що б там не було, ми будемо намагатися! Постійно! Ми продовжимо спроби довезти в Маріуполь допомогу, якої так потребують наші люди. Українці і українки.

Окупанти роблять усе, щоб обманути наших людей у містах, що в облозі.

Вони блокують звʼязок. Не дають дізнатись інформацію. Держава робить усе, щоб допомогти нашому місту.

Усе, щоб сказати маріупольцям: ми боремось. І не полишимо цієї боротьби.

Тому якщо ви маєте можливість говорити з маріупольцями, писати їм, поширюйте, будь ласка, правду. Нагадуйте їм, що Україна всім серцем з ними. І робить усе, щоб припинилося катування міста.