Роботи студентів вищих навчальних закладів тепер будуть перевіряти на плагіат. Міністерство освіти і науки України на 5-ть років підписала домовленність з  компанією Plagiat.pl, яка погодилась безкоштовно надати найсучашнішу систему для пошуку "скопійованого" тексту, передає Корупція.Інфо.

Таку інформацію МОН опублікувало на офіційному сайті відомтсва.

«Для МОН важливо створити умови для доступу вишів до сучасного інструменту та відповідних баз даних, які допоможуть у боротьбі з академічною недоброчесністю (плагіатом). У Меморандумі не надається жодного монопольного права чи якихось преференцій компанії Plagiat.pl, але ми отримуємо додатковий інструмент перевірки академічних текстів», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Популярне: "За базар треба відповідати": Скандал між Супрун і Москалем набирає обертів. Що заявив губернатор

Навчальні заклади мають протягом трьох місяців заключити контракти з Plagiat.pl і відправити своїх викладачів на підвищення кваліфікації. 

"Для допомоги вишам меморандум передбачає, що працівники закладу зможуть пройти денний безкоштовний тренінг для ознайомлення з роботою бази. Університетам пропонують різні моделі використання продукту, включаючи таку, що не надає Plagiat.pl жодного доступу до власної бази (репозитарія)."

Як заявлюять розробники програми, вона може знаходити і виявляти тексти перекладані з іншої мови. Тому, що дуже часто українські студенти просто беруть курсові роботи російською мовою, перекладають і отримають готову роботу. Але, з новою системою перевірок такий спосіб вже не пройде. "Халяви не буде".