Росія готується до нанесення нового удару по Україні, цього разу — економічного. Президент Володимир Путін підписав Указ про введення санкцій. Відомо, що постраждають конкретні українські компанії та фізичні особи. Чи буде ефект і чого чекати від країни-агресора — розбирався журналіст Віталій Тисячний.

На сайті президента РФ опубліковано спеціальний указ Володимира Путіна про введення окремих економічних заходів щодо України. У документі прописано, що причина введення санкцій — відповідь на "недружні й такі, що суперечать міжнародному праву, дії України, пов'язані з введенням обмежувальних заходів щодо громадян і юридичних осіб Росії".

Як заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, під санкції потраплять сотні осіб. Вони торкнуться тільки тих, хто "завдає шкоди Росії".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Щодо фізичних осіб, то, цілком ймовірно, це будуть сотні людей, які своїми діями завдавали шкоди інтересам нашої країни. Там і представники бізнесу, й інші люди. Звісно, до списку також включені українські компанії, тобто юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, які так чи інакше контролюються подібними громадянами, щодо яких будуть введені санкції", — сказав Медведєв

Указ прописує уряду РФ визначити "жертв" санкцій, а також зміст "спеціальних заходів". При цьому в документі зазначено, що РФ скасує їх, якщо Україна припинить свої санкції щодо росіян і російських компаній.

Йдеться про низку як прямих обмежень України проти РФ за агресію на Донбасі, так і непрямих — дипломатичних "ударів" у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а також ООН. У жовтні Україна вже домоглася від країн ПАРЄ вигнання Росії із організації.

У травні 2018 року Україна ввела обмежувальні заходи проти семи російських олігархів, які були включені у список санкцій Сполучених Штатів.

Зокрема, під них потрапили: Олег Дерипаска, Володимир Богданов, Сулейман Керімов, Ігор Ротенберг, Андрій Скоч, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Санкції проти російських олігархів передбачають: блокування активів, запобігання виведенню капіталу з України і заборону на в'їзд.

Між країнами повністю закрито авіасполучення, суттєво знизилися і залізничні перевезення. Під час в'їзду в Україну всі громадяни РФ зобов'язані залишати максимальну кількість інформації про себе, а також про мету поїздок.