Військова прокуратура створила спеціальну групу військових слідчих та прокурорів для розслідування діяльності податківців часів президентства Віктора Януковича. Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, – передає Корупція Інфо

Популярне: Глава СБУ розповів, що знайшли в офісах Яндексу

 

Він розповів, що 24 травня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заслухав результати роботи Департаменту спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка. Саме Горбатюк опікувався розслідуваннями справ щодо подій на Майдані та злочинами екс-президента Віктора Януковича.

Тоді Луценко зауважив, що у багатьох епізодах слідство Горбатюком здійснюється неефективно. В результаті ГПУ доручила військовій прокуратурі розслідувати економічний блок правопорушень.

"Так от, за фактом діяльності "податкових майданчиків" мною була створена група військових слідчих та прокурорів. Нам було виділено окреме захищене приміщення, куди не мав доступу ніхто сторонній. Воно знаходиться в невідомому для широкого загалу місці, з охороною УДО, з картковим доступом. І ось ця, зовсім невелика група слідчих та прокурорів, працювала рік", – наголосив Матіос.

За його словами, під час кінцевої стадії розслідування, військові прокурори зрозуміли, що потрібно готувати операцію з затримання. В результаті цього прокуратура звернулася до оперативних підрозділів різних правоохоронних органів.

"Сталося так, що з деяких цих підрозділів і почався витік інформації. Ми робили багато різних оперативних та процесуальних "хибних фантомів", щоб побачити звідки "ллється", де у нас "дірка". Встановили. "Кротів" арештували", – розповів Матіос.

Він зауважив, що в результаті довелося змінити один правоохоронний орган, після чого він звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Міністру вдалося ефективно організувати у МВС та Нацполіції роботу Департаменту захисту економіки, співробітники якого допомогли з реалізацією та аналітикою.


Матіос наголосив, що цей департамент став дуже потужним, адже там залишились "фанатики та профі правоохоронної діяльності".

"На цей час – це метеори виконання доручень військових слідчих! Вони не засвітилися, роблячи "установки" на людей, які фігурують зараз як підозрювані. Шукали їх реальні місця проживання. Не спалилися, не допустили витоку інформації", – підсумував Матіос.

Він додав, що в країні народилися нові і дієздатні оперативні підрозділи.