Україна здобула єдину православну церкву через 100 років після першого кроку до її створення, а Росія за весь цей час не змінила наміри знищити і державу, і українську душу.

Таку заяву зробив голова Верховної Ради Андрій Парубій на Софійській площі перед віруючими після Об'єднавчого Собору, передає УНІАН.

"Великий день біля Софії Київської тисячолітньої. Боже богословення пішло на нас біля будівлі Київської Софії, яка протягом тисяч років була свідком і наших українських перемог, і наших українських невдач, адже рівно тисячу років тому тут відбулось перше богослужіння. І тисяча років нашої історії – це наш шлях і успіхів, і перемог, але й невдач", – розповів Парубій.

За його словами, 100 років тому в Києві почався, але не закінчився собор, на якому планувалося створити українську помісну автокефальну церкву.

"Рівно сто років тому, в січні, і це дуже символічно, але собор не зміг закінчитись, бо окупаційні російські війська зайшли в Київ і не дали тоді проголосити українську церкву. Сто років тому ми не змогли здобути своєї церкви, ми не змогли втримати своєї держави. Бо не було тоді єдності достатньої поміж української політичної еліти. Бо не було достатньо розуміння того, хто є ворогом, і яка небезпека йде від нього", – пояснив голова Верховної Ради.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Парубій додав, що вік пройшов, щоб українці змогли переосмислити той час і сказати: "ми більше не будемо програвати, ми більше не маємо права програвати перед тими, хто був до нас і хто буде після нас".

"Через 100 років ми твердо проголошуємо: Українська держава буде і українська церква буде. І ворог той же, що і 100 років тому – Російська імперія. Той самий імперський дух, який хоче знищити Українську державу і хоче знищити українську душу", – підсумував Парубій.