Порятунком для Євгена стане операція з вживлення штучного серця.

Велике серце є добрим лише у переносному значенні – у 16-річного Жені Бистрицького з Харківської області серце збільшено втричі, тому воно погано скорочується. Єдиний варіант порятунку для хлопця трансплантація, однак у черзі можна й не дочекатися донорського органу.

“Серце стукає – і біль від цього. Кожен удар”, – зізнається Євген Бистрицький. Вроджену ваду серця діагностували одразу після народження, а далі кожне вірусне захворювання ще більше підривало й без того слабке здоров’я хлопчика. “Минулоріч йому стало дуже-дуже погано. Він просто у приймальному відділенні знепритомнів – упав тиск, посиніли губи, його забрали одразу в реанімацію”, – каже мама хворого хлопчика Надія Лєнгович.

Із Харкова до столиці Женя приїхав у дуже тяжкому стані, київські лікарі поставили діагноз – дилатаційна кардіоміопатія. Це означає, що серце хворого збільшене в кілька разів і через це не може нормально скорочуватись. Діагноз родині вже знайомий. “Коли сказали, в мене земля пішла з-під ніг. Тому що в мене чоловік помер від цієї хвороби. І я знала, що буде далі”, – каже Надія Лєнгович.

Київські лікарі зуміли лише стабілізувати стан Жені, врятувати хлопця може тільки трансплантація серця. Але коли саме вона станеться – достеменно ніхто сказати не може. “Це потребує часу. І, на жаль, у зв’язку з дефіцитом донорських органів, ми не можемо розраховувати на цю операцію в найближчому майбутньому. Для Жені дуже важливо, як ні для кого – операція з імплантації механічного серця. Це дасть нам час для того, щоби дочекатися донорського серця”, – розповів завідувач відділення трансплантації Інституту серця МОЗ України Гаврило Ковтун.

Таку операцію можуть зробити в столичному Інституті серця, але вартість штучного органа – понад 5 мільйонів гривень. Небайдужі уже складали кошти на механічне серце для Богдана Хорольського – завдяки цьому за орган внесли передоплату, лікарі вже планували операцію, але стан хлопчика різко погіршився, серце Богдана не витримало й зупинилося. Півтора мільйона зібраних гривень залишилися на рахунку фонду “Серце на долоні”. Тепер їх передають на порятунок Жені. “Правда, дуже втомився. Я дуже хочу, щоби сталася ця операція, щоби вже насолоджуватися життям і не думати, що я знову потраплю до лікарні, і це надовго, знову якісь хвороби, знову лікування. Я просто вже втомився від лікарень”, – каже хворий хлопчик.

Мама благає про допомогу – через серцеві вади помер не лише її чоловік, а й перша дитина, котра прожила лише три дні. “Це мій дуже великий страх. Я не хочу втратити дитину. Я одну вже втратила в 2000 році”, – каже Надія Лєнгович. А Женя вірить, що хвороба таки відступить і він нарешті зможе покинути лікарняні стіни й повернутися додому. Адже там на нього з нетерпінням чекає 4-річна сестричка.

Допомогти цій мрії справдитися може кожен. Рахунок фонду для допомоги:

ПРИВАТБАНК
UA55 320649 00000 26001060714855
БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “СЕРЦЕ НА ДОЛОНІ”
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: НА ЛІКУВАННЯ БИСТРИЦЬКОГО ЄВГЕНА