Борис Деркач в лікарні у важкому стані, він має заплатити штраф за бродяжництво.

Футболіст Борис Деркач, який раніше грав у харківському "Металісті" та у київському "Динамо" у 80-х і 90-х роках, зараз знаходиться в Малайзії у важкому становищі. Йому загрожує тюремний строк від 2 до 4 місяців за порушення правил перебування в цій країні. Щоб знову не опинитися за гратами, чоловікові потрібно сплатити штраф у 2,5 тисячі доларів.

Два тижні тому місцеві поліцейські знайшли Бориса без свідомості. Колишнього футболіста, який був безхатьком у столиці Малайзії Куала-Лумпурі, доставили в госпіталь, де йому надали медичну допомогу.

За словами другого секретаря з консульських питань посольства України Тетяни Загребельної, Деркач виснажений як фізично, так і психологічно. Чоловік сам зізнався їй, що у нього не все добре з головою.

Співробітниця диппредставництва розповіла, що бачила його раніше в посольстві. Тоді Борис був високий і накачаний.

"Тепер від нього залишилася ледве половина. За великим рахунком, я змогла ідентифікувати Бориса лише по татуюванням на тілі, які бачила при першій зустрічі", – розповіла вона.

На питання, чи хоче він повернутися додому в Україну, Деркач спочатку відповів негативно, бо там "його ніхто не чекає". Однак дізнавшись про загрозу потрапити до в'язниці в Малайзії, він відповів: "Звичайно, краще додому, знову за ґрати".

Загребельна побоюється, що Борис в такому поганому стані у в'язниці не виживе.

Було надіслано лист, в якому він просить надати допомогу в пошуку його рідних.

Щоб врятувати Деркача, посольство відправило до Управління Нацполіції Харківської області запит, в якому Надзвичайного і Уповноваженого посла України в Малайзії Олександр Нечитайло просить надати допомогу у пошуку рідних колишнього футболіста.

Борис Деркач страждав ігроманією, багато пив, кинув кар'єру. В Угорщині він потрапив у злочинну групу, яка займалася рекетом. У 1993 році він поранив з пістолета сутенера і двох повій, після чого був засуджений до 11 років тюремного ув'язнення. 31 грудня 1995 намагався втекти, але в підсумку суд "накинув" йому ще 4 роки. Завдяки допомозі Олега Лужного, який дав 10 тисяч доларів на адвоката, в кінці строку був переведений з угорської тюрми у колонію в Ужгороді в Україні, а потім у рідному Харкові. Бориса звільнили за хорошу поведінку. Всього він провів у в'язниці 11,5 років.

Борис знайшов роботу, одружився, став батьком двох дітей, почав виступати за команду ветеранів харківського "Металіста".

Через деякий час знову потягнувся до спиртного, у ньому прокинулася ігроманія, він став ходити в казино, внаслідок чого Деркач вліз в борги. Його сім'я розпалася.

У 2017 році поїхав на заробітки до Малайзії, щоб працювати там будівельником. Але там він втратив документи та став бездомним.

У нинішній ситуації Борису можуть не допомогти у його колишніх клубах. Представник "Динамо" пояснив, що клуб витрачає чимало коштів на благодійність, у тому числі на допомогу ветеранам клубу. Але Деркачу допомагати не збираються, адже він не заслуговує на співчуття.

Представник "Металіста-1925" сказав, що немає сенсу допомагати людині, яка сама не бажає вибратися з трясовини.

"У Харкові у нього залишилися красуня-дружина та двоє малолітніх дітей. Скоріше, вони більше потребують допомоги, ніж Борис, який покинув сім'ю і гуляв-випивав десь в Азії", – розповів він.

За словами колишнього гравця "Динамо" Олега Саленка, Деркач дзвонив йому кілька разів з Азії – спочатку з Камбоджі, потім з Малайзії.

"Просив грошей. Я очманів трохи, запитав, як його туди занесло, запропонував допомогу, але Боря відмовився. Знаю, що він знову грає – звідси і проблеми. Йому допомогли після виходу з в'язниці, він займався гравцями, непогано заробляв і ось знову зірвався. Припущу, що в Азії він опинився не випадково, адже там процвітає напівлегальний гральний бізнес, і з цим пов'язано", – розповів він.