Антикорупційний прокурор звернувся до народних депутатів з проханням підтримати законопроект № 4812, який дає НАБ України право самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку, повідомляє Корупція.Інфо

"На жаль, реальність роботи САП та НАБ України ще далека від ідеалу. Нашій роботі дуже сильно перешкоджає те, що Національне антикорупційне бюро не може самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку незалежно від Служби безпеки України", – заявив Холодницький.

За його словами, "можливість самостійно прослуховувати телефони необхідна Національному антикорупційному бюро України, щоб прискорити слідчий процес і запобігти витоку інформації, а також – це незалежність нових правоохоронних органів від старої системи". 

"У разі, якщо детективи Бюро, як і працівники СБ України або Нацполіції, зможуть здійснювати прослуховування самостійно, вся відповідальність за виток оперативної інформації буде лежати на керівництві НАБ", – зауважив Холодницький.

Антикорупційний прокурор просить депутатів підтримати законопроект № 4812, який дає НАБ України право самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку.

"Цей законопроект не поширюється на всіх громадян, а тільки на фігурантів кримінальних проваджень, що належать до підслідності Нацбюро, тобто топ-посадовців", – пояснив Холодницький.

6 квітня Кабінет міністрів дозволив Національному антикорупційному бюро придбати спеціальні засоби для негласного отримання інформації.