У Генеральному штабі не планують більше відправляти кораблі українського морського флоту через Керченську протоку, яку Росія всупереч нормам міжнародного права вважає своїми територіальними водами.

Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв'ю для "Донбас.Реалії".

За його словами, рішення направити військову місію у води поблизу окупованого Криму спровокувало Росію на акт агресії і захоплення українських моряків. Щоб уникнути подібного Україна поки буде пускати через протоку цивільні судна, які і без того проходять там "кожен день".
 
"Через Керченську протоку ми проходимо щодня. Військові спроби повторювати так само, як це було, ми не збираємося … Будемо думати, як це робити так, щоб не було таких наслідків", – заявив він.

Глава Генштабу зазначив, що під час захоплення українських моряків і суден над ними зафіксовані "провокації з російської сторони".

"Вони не збиралися виконувати норми морського права, гуманітарного права … Так, як повелася Росія в Керченській протоці – класифікація від нашого керівництва була, що це – відкрита військова агресія і я з цим згоден", – додав він.

Коментуючи масові звільнення військових з лав ЗСУ, Хомчак зазначив: "Я так розумію, що від добра не йдуть, значить є проблема".

"Проблема, яку я бачу – проблема стосунків у військових колективах. Ми збирали заступників командирів з морально-психологічного забезпечення, тих, які мають знати усі проблеми, якими живуть їхні підлеглі. Я на сьогодні розумію, що тут є якісь недопрацювання", – заявив головнокомандувач ЗСУ.

"Коли солдат має проблему чи бачить її, чи порушення і йде не до свого командира, щоб повідомити про це, а телефонує волонтерам чи ще комусь, і щоб її вирішити, треба "зайти наверх", щоб "зверху" вирішити її … Я так розумію, що в колективі при цьому – нездорові стосунки", – зазначив Хомчак.

За його словами, це свідчить про байдуже ставлення начальників до підлеглих.

"Це потрібно змінити", – додав головнокомандувач ЗСУ.

Також він заявив, що головне завдання – "не всіх познімати (з посад – ред.), а не втратити управління".

"Головне – не зламати правильну систему, яка працює, а підкоригувати її. Коригувати – не значить, що одразу всіх треба знімати. І якщо тепер хтось мене не зрозуміє і не змінить – на всіх рівнях – стосунки, як вони мають бути – тоді, звичайно, будуть кадрові рішення". – підсумував Хомчак.