Російський політик і заступник Саакашвілі – останнє чим запам'яталася дівчина. Навіщо Порошенку знадобилось брати собі нового помічника, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Марія Гайдар народилася в 1982 році в Москві. Її дід – відомий дитячий письменник Аркадій Гайдар. Багато хто пам'ятає його розповідь про Чука і Гека. Батько дівчини – Єгор Гайдар – відомий в 90-их політик і реформатор, прем'єр-міністр. Але свого тата в дитинстві дівчина майже не знала, в три роки батьки розлучилися і вона разом з мамою поїхала жити в Болівію

Популярне: Тривалі вихідні і зростання тарифів: Що готують для українців вже з 1 червня

Там Марія вступила до середньої школи, але вже в 10-му класі знову переїхала жити до Росії, де закінчила московську гімназію, а потім вступила до Академії народного господарства. Уже в кінці 90-их вона вирішила поспілкуватися з батьком і налагодити з ним відносини. Єгор був не проти, і дівчина навіть взяла собі його прізвище.

Починаючи з 2005 року Маша починає брати активну участь в російській політиці. Вона організовує власний громадський рух молоді, влаштовує пікети за свободу слова і проти корупції. Потім приєднується до партії «Союз правих сил». Але в Держдуму вона так і не потрапила, а вже в 2008 році партію розпустили.

Після цього Гайдар підтримувала відомих опозиціонерів: Михайла Ходорковського, Платона Лебедєва і навіть працювала разом з Навальним. Але в 2009 році російська влада пропонує їй посаду віце-губернатора Кіровської області, і Марія погоджується. У 2011 році вона вирішує відправиться на навчання в Гарвард, а по поверненню стає радником з питань охорони здоров'я.

В Україні про неї дізналися в 2015 році, коли Саакашвілі, ще губернатор Одеської області, запропонував їй місце свого заступника. Марія переїхала жити в Україну і почала свою плідну діяльність. Але насправді діяльності ніхто не помітивя конфлікти між Порошенком і Саакашвілі, Гайдар просто пішла у відставку.

Але в березні 2017 року прогриміла ще одна новина. Президент України особисто висловив бажання призначити її своїм радником, правда позаштатним. Дівчині доручили займатися питаннями реформи медицини. Тоді багато українських політиків і експерти одноголосно заявляли, що просто не розуміють рішення Петра Олексійовича. Адже Маша ніяк не виявила себе в Одесі, та й у Росії на аналогічній посаді не запам'яталася, але Президент не слухав нікого.

Дівчина на своїй новій посаді вже рік, зараз, за ​​її словами, вона займається проблемами медицини в сільській місцевості і заявляє, що працювати з Порошенком набагато приємніше ніж з Саакашвілі.

Багато аналітиків стверджують, що Порошенко взяв її в свою команду заради двох речей: 1. насолити Саакашвілі. 2. Підвищити свій рейтинг за рахунок гучного прізвища дівчини.

Сам же Президент України стверджує, що розгледів в ній потенціал доброго не корумпованого чиновника.