В Україні на 27,2% зросла допомога під час лікарняного. У середньому нараховують 274,75 грн у день.

“Розмір виплат залежить від тривалості страхового стажу та середньоденної заробітної плати працівника”, – повідомили у прес-службі Фонду соціального страхування.

Допомога з тимчасової втрати працездатності виплачується, починаючи з 6-го дня лікарняного.

Особи, які мають страховий стаж до 3 років, отримують 50% середньої заробітної плати. Стаж 3-5 років – 60% середньої зарплати. Працівники зі стажем 5-8 років мають 70% середньої заробітної плати. 100% отримують особи зі стажем понад 8 років і застраховані, які мають пільги відповідно до законодавства.

У квітні 2020-го в Україні введуть електронні карти пацієнтів, які дозволять позбутися від звичних паперових карт. Текстові версії електронних карт уже запущені в пілотному режимі. Про це повідомила координаторка напряму eHealth Офісу президента Яніка Мерило.

Також, В Україні варто скасувати медичні довідки. Про це заявив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

“В Україні є таке явище, як медичні довідки, які наша держава вимагає у найнесподіваніших місцях. Наприклад, у держслужбовців при прийомі на роботу вимагають дві медичні довідки (психіатр і нарколог). Або славнозвісна довідка у басейн”, – написав у Facebook міністр Кабінету міністрів.