Морпіхи та “Азов” врятували пів тисячі бійців із порту Маріуполя.

Військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти спільно з іншими підрозділами ЗСУ та Нацгвардії успішно провели спільну спецоперацію з евакуації прикордонників та поліцейських на завод “Азовсталь”.

Про це повідомило місцеве видання Миколаєва “Преступности.нет” з посиланням на слова офіцера 36-ї ОБРМП.

Миколаївські морпіхи та військовослужбовці “Азова” вийшли на бронетехніку до території морського порту, де перебували бійці Держприкордонслужби та кілька підрозділів Національної поліції. В останніх закінчувався боєкомплект.

Військовослужбовці з боєм прорвалися до бійців, забезпечили вогневе прикриття та на транспорті вивезли близько 500 бійців ДПСУ та НПУ на територію підприємства “Азовсталь”.

 

Повідомляється, що під час реалізації спланованої спецоперації “живій силі окупантів завдали серйозної шкоди”.

Раніше командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій Волинський (Волина) закликав іноземні держави терміново провести “екстракцію” з Маріуполя – вивезти кілька сотень військових і цивільних з “Азовсталі” у безпечне місце, аби врятувати від росіян.

Також Сергій Волина назвав два варіанти деблокади Маріуполя

Обидва варіанти він описав на своїй сторінці у Facebook.

“Перший – це різка військова операція, яка відбуватиметься прямо зараз з усіма необхідними засобами. Кількісної, оснащеної угрупованням сил, яка в один ривок, різким і глибоким ударом з’єднає нас в нашому районі оборони. Ключовим вважаю перевагу в повітрі і артилерії. Варіант можливий, хоча складний і ризикований”, – зазначив комбриг.

“Другий – політичне рішення. Його бачу цілком реальним за умови ефективної дипломатії. Це створення міжнародного контролю безпеки виходу бойового гарнізону і цивільних осіб, які потрапили в капкан війни”, – додав Волина.

Морпіх ще раз звернувся із закликом до світових лідерів, цивільних і релігійних діячів, дипломатів:

“Ще є шанс врятувати Маріуполь! Життя тисяч людей зараз у ваших руках!”.

Нагадаємо, Маріуполь з 1 березня перебуває в облозі, росіяни постійно обстрілюють його, намагаючись взяти місто під свій повний контроль. 

За інформацією радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, в Маріуполі окупанти б’ють бомбами по “Азовсталі”, стріляють з артилерії та танків по житловому сектору Лівобережного району.