1659282

 

Петро Порошенко заявляє про створення боєздатної армії та її забезпечення, але в зону АТО відправляють морпіхів без тепловізорів.

 
 

Воюючи на Донбасі, Україна паралельно намагається проводити реформу армії.

Військовий бюджет країни значно збільшений, а до роботи в оборонних відомствах активно залучаються волонтери.

Вчора на зустрічі з президентом Петром Порошенком були представлені зразки нової форми для українських військових.

Глава держави анонсував введення нових звань в армії і спеціальної картки військового.

Хорунжі і бригадні генерали

"Абсолютно нові форми можуть бути введені вже з жовтня. Кожен військовослужбовець матиме індивідуальну картку, і згідно цієї картки він зможе отримати форму свого розміру, сухпайок, їжу в їдальні – і все це буде контролюватися по всьому ланцюжку, починаючи від старшини роти.
Триває реформа і щодо забезпечення військових житлом. Порошенко зазначив, що окрім відомчого житла, яке надаватимуть військовому за місцем служби, його сім'я матиме право оформити довгостроковий кредит на придбання житла з низькими відсотками.

"Кількість квартир, які видаються, набагато менша приросту черзі на них, а тому, якби ми не перейшли до видачі кредитів, ситуація із забезпеченням житлом була б нескінченною", – підкреслив президент.

Нова форма

Волонтери продемонстрували нові зразки повсякденної, парадно-вихідної форми військовослужбовців, єдиний бойовий комплект польової форми та спорядження, знаки відмінності.

 

Розробка нової форми тривала 4 місяці, основна частина комплектів виготовлена ​​в Україні, кілька – з іноземних матеріалів.

Серед змін – введення нових кольорів форми для різних видів військ, нового камуфляжу. При розробці повсякденної, польової форми увага зверталася на забезпечення зручності та мобільності військовослужбовців.

У новій формі відмовилися від п'ятикутної зірки і повернулися до чотирикутної, яка використовувалася в Українській галицькій армії. Також запроваджено окремий колір кітеля для спецвійськ.

Форма створюється за стандартами НАТО, проте її колір відрізняється від натовської для ідентифікації українських бійців. Колірна гамма польової форми прив'язана до квітів українського ландшафту.

Взуття та форма розраховані на те, щоб витримувати різні температурні режими, властиві українському клімату. Наприклад, взуття можна утеплити за рахунок додаткових деталей.

Військовий боєкомплект мобільний і кожен боєць зможе надягати його частини на себе у відповідності зі своїми потребами в бою.

Буферну зону на Донбасі почали створювати

Сьогодні в штабі АТО повідомили про початок створення буферної зони на Донбасі. У рамках цього процесу з Широкиного були виведені бійці батальйону "Донбас", а на зміну їм прийшли підрозділи морської піхоти ВМФ ЗСУ.

Раніше Широкине утримували добровольці – "Донбас", "Азов" і рота "Правого сектора". У зв'язку з відходом добровольців в Маріуполі почалися протести, але Порошенко запевнив, що місто охоронятимуть "елітні підрозділи ЗСУ" і закликав не сіяти паніку.


На практиці ж морпіхи виявилися не такими і грізними. Добровольці відзначають, що їм на зміну прийшли молоді військові, ще не брали участь у бойових діях. Крім того, морпіхи недостатньо екіпіровані.

"У них немає жодного тепловізора, на позицію одна рація, по чотири ріжки на бійця. Хлопці молоді і необстріляні, більшість з яких вперше опинилася на передовій. 

Варто відзначити, що воювати морській піхоті належить на одній з найбільш проблемних ділянок на лінії фронту.

 

Відводу озброєнь не видно

Незважаючи на спроби створення буферної зони на Донбасі, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує концентрацію важких озброєнь сторонами конфлікту на лінії розмежування.

"Ми відзначаємо концентрацію важкого озброєння, яке повернулося на позиції по лінії розмежування там, де його не повинно бути, а також ми констатували відсутність важкого озброєння в місцях, де воно зберігалося і де його бачили раніше", – сказав заступник глави місії ОБСЄ Олександр Хуг .

Також Хуг підкреслив, що місія зафіксувала дані факти відносно обох сторін конфлікту.