Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що чинний парламент повинен прийняти ряд невідкладних рішень і піти красиво.

Вона заявила, що повністю підтримує рішення президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

"Я вважаю, що парламент "напрацював" на дострокові вибори, не приймаючі необхідні для країни закони. Наша команда цілком і повністю готова до дострокових парламентських виборів і, безсумнівно, ми в них приймемо сильну участь, але ще цей парламент повинен зробити свою роботу"  , – сказала Тимошенко.

За її словами, Верховна Рада невідкладно повинна прийняти новий закон про вибори, змінити всіх керівників силових відомств: Генпрокурора, главу СБУ, міністра оборони.

Також парламент повинен прийняти закон про покарання за незаконне збагачення і зниження тарифів.

"Хотіла б попередити всіх депутатів, виконати цю функцію – це важливо, тому що навіть цей парламент повинен піти красиво, а не корумпованим, лобістським, таким, що зрадив інтереси людей", – заявила керівниця "Батьківщини".

В свою чергу, новим Верховній Раді та Кабінету Міністрів України потрібні професіоналізм і чесність, вважає лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

"Розпуск Ради і дострокові вибори підтримуємо. Ми до них готові й візьмемо участь. Новій Раді й новому уряду потрібна нова якість – професійність і чесність. Тоді наша країна дійсно отримає шанс. Чекаємо указу з датою голосування", – написав він. 

Нагадаємо, після набуття статусу президента Зеленський виголосив промову щодо перших своїх кроків та заявив, що розпускає Верховну Раду України восьмого скликання. Спікер парламенту Андрій Парубій по закінченню церемонії вже підбив її підсумок: «Було весело».

Під час інавгураційної промови президент України Володимир Зеленський закликав уряд піти. 
«Я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками і каже мені, що ми не зможемо зробити. Це неправда. Можете. Ви можете взяти папір, узяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори», – сказав Зеленський.

Одразу по завершенню церемонії інавгурації почалися перші відставки. Першим заяву написав голова Служби безпеки України​ Василь Грицак. Згодом свою заяву про відставку оприлюднив міністр оборони України Степан Полторак.

Про свою відставку заявив і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Він сказав про це 20 травня на брифінгу в Києві. Прем'єр зауважив, що в Україні уряд складає повноваження перед новообраним парламентом, а не президентом. Водночас Гройсман заявив, що йде у відставку за власним бажанням.