За словами політолога Олексія Якубіна, Луценко переслідував мету – зайняти крісло прем'єра, але досягти цього у нього не вийшло.

 Політолог вважає, що при Луценку Генпрокуратура більше орієнтувалася на політичні замовлення 

Луценко намагається максимально використовувати посаду генерального прокурора для самопіару. Таку думку Главреду висловив політолог Олексій Якубін. 

"Луценко на цій посаді – це вже в якійсь мірі оксюморон. Він в першу чергу політик, і по факту це безпрецедентно, коли людина без юридичної освіти і всяких контекстів очолила генеральну прокуратуру – орган, що потребує юридичної грамотності. Та роки перебування Луценка на посаді швидше запам'яталися тим, що він просто намагався використовувати цей майданчик для власного самопіару», – вважає політолог. 

За його словами, Луценко хотів зайняти крісло прем'єр-міністра, але досягти цього у нього не вийшло. 

"Використання самопіару було розрахунком, що посада генерального прокурора стане трампліном для подальшої політичної кар'єри і її прискорення. Я так розумію, що мова йшла про посаду прем'єр-міністра. Тому що про це ходило багато чуток і раніше, а напередодні президентської виборчої кампанії Луценко пропонував себе в ролі віп-агітатора для Петра Порошенка. Але в підсумку це закінчилося тим, що Володимир Гройсман все одно залишився в ролі прем'єр-міністра", – констатував експерт. 

Якубін вважає, що при Луценку Генеральна прокуратура більше орієнтувалася на політичні замовлення, ніж на реальну роботу, пов'язану з боротьбою з корупцією. 

«Мені здається, що Луценко розраховував швидко конвертувати досягнення в політичні бали. Наприклад, справа втікача Януковича. Але по факту він пролітає в цьому політичному циклі. І зараз він намагається затриматися на посаді генпрокурора – хоче отримати якісь гарантії в американському сюжеті, пов'язаному зі справою адвоката Дональда Трампа", – додав Якубін. 

Експерт вважає, що зараз Луценко вхопився за посаду генпрокурора з однієї простої причини: "похід на вибори під питанням, а пост в ГПУ дозволить йому уникнути відповідальності". 

"Ті політичні сили, з якими він планував йти на вибори, наприклад, з тим же Віталієм Кличком, зараз самі шукають куди прилаштуватися. Через те, що особливого рейтингу у них немає. І Луценко більшою мірою думає: як йому зберегти той капітал та частину впливу, яке він має, уникнути відповідальності і максимально довго просидіти на посаді генпрокурора, при новому президентові», – резюмував політолог.