Українські політики не перестають дивувати громадськість своєю безграмотністю і веселими курйозами. Один мер Києва Віталій Кличко тільки чого вартий. Його вирази давно цитуються в Мережі і стали буквально легендарними. Редакція Корупція.Інфо вирішила дізнатися, чим же встигли відзначитися народні обранці в 2018 році.

На останньому місці в нашому топі виявився Петро Порошенко. Минулого місяця, під час зустрічі з міністром оборони Швеції Президент України вирішив подякувати чиновника за рішення суду в Стокгольмському арбітражі. Нагадаємо, що тоді суд виніс вердикт щодо «Нафтогазу» і «Газпрому» на користь України. Але така подяка викликала у закордонних колег подив, а в українців сміх. Користувачі в соціальних мережах почали писати, що тільки в нашій країні чиновників виконавчої влади віддячують за рішення судової.

Популярне: “Ви це свято запам’ятаєте”: У маршрутці накинулись на жінку, яка попросила виключити російську музику (відео)

Четверте місце зайняв соратник Порошенка і прем'єр України – Володимир Гройсман. Курйоз з політиком стався в лютому. Він вирішив на своїх сторінках в соціальних мережах опублікувати звіт про український експорт. За словами прем'єра, держава збільшила кількість поставок в сусідні країни на 16%. Але увагу українців привернув той факт, що Гройсман зазначив, що експорт відбувається в 223 країни світу. Мабуть шкільні уроки географії прем'єр прогулював, адже на сьогодні у всьому світі існує лише 197 країн. Багато українців пожартували, що прем'єр таким чином вирішив підтвердити чутки про те, що у нього немає вищої освіти.

На третьому місці опинився екс-Президент України Віктор Янукович. Політик, який кожен раз намагається провести прес-конференцію і довести свою легітимність знову опинився в казусній ситуації. У березні цього року Віктор знову вирішив поспілкуватися з журналістами в прямому ефірі і відповісти на питання. Одна з журналісток запитала про те, чи ситуація Януковича з Росією схожна на Порошенко з Мальдивами, маючи на увазі те, що після того як екс-президент покинув країну, у Верховній Раді підняли на голосування питання про «самоусунення» політика, а у випадку з Петром  – ні. Але Янукович дати відповіді не зміг, на кілька хвилин він задумався, а потім все-таки звернувся до свого адвоката за допомогою. У соціальних мережах відразу з'явилися жарти про те, що Путін спеціально не розповідав Януковичу про Мальдіви, щоб той сидів в Росії і не витрачав зайві гроші.

На друге місце вибилася дружина Президента – Марина Порошенко. На своїй прес-конференції, яка була присвячена 204 річниці Кобзаря, вона розповіла, що Шевченко її улюблений письменник. Марина додала, що знає більшість віршів великого поета напам'ять і спробувала продекламувати один з найгучніших творів «Заповіт» .Але вже на третьому рядку жінка почала затинатися, і навіть коли їй принесли книгу, прочитати вірш вона змогла тільки за допомогою журналістів. У мережі відразу почали жартувати, що свою посаду глави Українського культурного фонду жінка «начитала».

Ну і на першому місці курйозна ситуація зі скандальним політиком Михайлом Добкіним. Чоловік поділився скріншотом свого телефону, на якому була відкрита сторінка популярного українського видання «Українська Правда». Депутат написав про те, що йому показують рекламу порнографічного змісту про збільшення статевих органів. Але ось політик не врахував, що рекламні картинки підбирає не видавництво, а автоматична система Google adwords, яка показує рекламу в залежності від пошукових запитів власника пристрою. Пост народного обранця буквально підірвав інтернет, і через кілька годин вся Україна знала, які проблеми цікавлять політика, що йому доводиться шукати способи їх вирішення в Мережі.