У російському Санкт-Петербурзі на території колишнього заводу “Арсенал” відкрили нічний клуб Temple of Deer (“Храм оленя”), 2014 року будівлю придбала компанія, яку пов’язують зі старшим сином президента України Віктора Януковича Олександром. Про це 7 червня повідомило “Настоящее время”.

На заводі робили ракетні двигуни, морські артилерійські і пускові установки, а зараз у приміщеннях підприємства розташований модний нічний клуб.

“Іноземні та російські діджеї в цехах виконують “безкомпромісне техно”. Публіки, щоправда, поки небагато, чи то через коронавірус, чи то тому що місце зовсім нове. Журналістам на вечірках не раді: камери мобільних на вході заклеюють ізоляційною стрічкою, але люди, звісно, однаково знімають на телефони”, – зазначили журналісти.

У майбутньому на реконструйованій території заводу планують побудувати концертний комплекс, фотостудію, а також цілу вулицю ресторанів і барів.

В артпросторі “Храм оленя” сказали, що не в курсі, чи пов’язана компанія-орендодавець з Януковичем, і відмовилися повідомити її назву. За їхніми словами, це суперечить пункту про конфіденційність договору оренди.

Згідно з розслідуванням газети “Діловий Петербург”, пов’язані з клубом компанії “Арсенал Інвест”, “Арсенал Істейт” і “Арсенал Нерухомість” керуються з єдиного центру (в двох компаніях спільні засновники, а їхні офіси розташовані буквально за два кроки одне від одного). З усіма трьома пов’язаний Олександр Янукович, який є бенефіціаром “Арсенал Істейт”.

На сайті клубу повідомили, що Placebo/25, яка відкрила клуб, – інвестиційна група з російською і голландською участю.

“Основні напрями діяльності – архітектурний, середовищний та інтер’єрний дизайн, технології гостинності, музична культура. Реновація “Арсеналу” – не єдиний інвестиційний проєкт компанії в Петербурзі і не єдине знакове відкриття”, – зазначили у клубі.

За інформацією dp.ru, проєкт арт-кварталу розробляли для Шанхая, але через пандемію коронавірусу його відкрили в Петербурзі.