4 травня Верховна Рада України не ухвалила законопроект щодо розвитку сержантського складу Збройних сил України (проект Закону України №10181), який є цінним для українських сержантів.

Про це написав начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко у Facebook.

«Сьогодні, Верховна Рада України не змогла прийняти Закон щодо розвитку сержантського складу Збройних сил України (проект Закону України №10181)», – пише він.

За його словами, законопроект унормує становлення сержантського складу за найкращими зразками армій країн НАТО.

Він додав, що саме сержанти є хребтом армії, які підтримують дисципліну, індивідуальну підготовку та бойові традиції.

«Сподіваємося, що вже найближчим часом, цей важливий для Збройних Сил України закон буде прийнято», – написав пан Муженко.

Також раніше, Муженко зазначив, що його сторінку в соціальній мережі зламали:

"В черговий раз моя сторінка була зламана і поширена публікація провокаційного політичного змісту», – йдеться в його дописі. Муженко також наголосив, що «військовослужбовці не втручаються в політичні процеси в країні». «Гібридна війна триває, і ми традиційно будемо давати гідну відсіч ворогові", – запевнив начальник Генштабу ЗСУ.

Окрім того, раніше, головнокомандувач ЗСУ генерал Муженко в інтерв'ю «ФАКТАМ» зазначив, що Україна могла не допустити російської анексії Криму. Відповідаючи на питання журналіста, чи були шанси відстояти півострів, Муженко відповів: «Я і до цього дня вважаю, що були. І їх слід використовувати ».

«Коли аргументують, що армії не було, це не зовсім правильно. Збройні Сили як державний інститут існували. Але питання, в якому стані вони перебували і наскільки були здатні протистояти виникли загрозам. Можливості ВСУ були обмежені. Правда, тут же стихійно виникли волонтерський і добровільне руху. Саме завдяки їм ВСУ змогли виконувати свої функції », – додав він.

«Розуміння можливості протистояти російській агресії на першому етапі окупації Криму, напевно, було не у всіх. Наведу такий приклад. У березні 2014 року створювалася угруповання на кримському напрямку (на території Херсонської та Запорізької областей). Мені довелося її організовувати і формувати. В ході роботи ми переміщалися по півдню країни. І ось в середині місяця я прибув до Одеси, щоб організувати взаємодію з Державною прикордонною службою. Ми прилетіли на чотирьох вертольотах (два транспортних в супроводі двох бойових). Мене зустрів командир авіаційного прикордонного загону: «Підполковник такий-то». Коли вітав, його рука, яку він підніс до козирка кашкета, помітно тремтіла … Адже на мені була форма, яка відрізнялася від загальноприйнятої в той момент (нам її видали колись на навчаннях). Я представився: «Заступник начальника Генерального штабу генерал-лейтенант Муженко». Він запитав: «Якого Генерального штабу?». Відповів йому: «У нас один Генеральний штаб – Збройних Сил України», – розповів Муженко і додав, що «У людей було немов якесь заціпеніння. Вони очікували, що заворушення почнуться в Одесі, Миколаєві та інших містах, і не розуміли, як все буде розвиватися ».