Хрумтіти пальцями не небезпечно для здоров'я. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала черговий міф. Тепер – про хрускіт пальцями, передає Корупція.Інфо

Про це Супрун написала на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook. В. о. міністра охорони здоров'я розповіла теорію, яка пов'язана з хрускотом пальців. Вона пояснила, що пальці можуть хрустіти з-за лопання пухирців газу, які утворюються в синовіальній рідині.

Популярне: Поспішіть! Кому в Україні потрібно переоформити субсидію і в кого можуть забрати пільгу

"Ця рідина заповнює порожнину між суглобами і запобігає виникнення тертя. Речовина у своєму складі містить гази (кисень, азот, вуглекислий газ). Коли ви рухаєте суглоб, з-за збільшення простору, зміна тиску і різну щільність газів, з них утворюються бульбашки, при лопании створюють звук хрускоту", – написала Супрун.

Проте, вона попередила, що серед науковців досі немає 100% впевненості, що це відбувається саме так. Тому вчені регулярно проводять дослідження в цьому напрямку.

В. о. міністра розповіла про неформальне дослідження американського доктора Дональда Унгера, який протягом 50 років хрустів пальцями двічі в день тільки на лівій руці. Вчений хотів перевірити, чи будуть якісь наслідки для його здоров'я. "За його підрахунками, це сталося близько 36 500 разів.

Після завершення експерименту, у вченого не констатували симптомів артриту і взагалі яких-небудь відмінностей. За це дослідження Унгер став лауреатом "Шнобелівської" премії", – написала Супрун і підсумувала, що зв'язок між похрустуванням пальцями і артритом досліджувався різними вченими і на даний момент не було надано жодних переконливих доказів на те, що хрускіт пальців є шкідливим.

"Тому якщо після прочитання цього поста у вас виникло сильне бажання "похрумтіти" пальцями – не обмежуйте себе. Але не зловживайте, адже існують дослідження, які вказують, що з-за надмірного хрустіння суглобами може виникати набряк рук і м'язова слабкість", – написала Супрун.