Виплати пенсій в Україні залежать від різних чинників. Хоча пенсії абсолютно дріб’язкові, для когось це єдиний шанс вижити.

“Пенсійний кур’єр” в facebook ділиться з українцями роз’ясненнями щодо тих чи інших нюансів і відповідає на питання пенсіонерів. Так, розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку годувальника.

Питання: Чи буду я мати право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого батька, якщо його трудова книжка втрачена? Пенсію він не отримував.

Відповідь: розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку годувальника. Згідно з законодавством, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності (від 1 до 15 років в залежності від віку, в якому настала смерть годувальника).

У разі смерті пенсіонера внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013 по 21.02.2014 за Євроінтеграцію і проти режиму Януковича (Революції Гідності), незалежно від тривалості страхового стажу. Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї є діти померлого годувальника (в тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), що не досягли 18 років або старше, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Крім того, діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Відповідно до статті 37 Закону пенсія у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї призначається в розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника, обчисленого відповідно до статей 27-28 закону.