У 2017 році українців знову призиватимуть в армію на строкову службу. Також забиратимуть чоловіків, які закінчили військову кафедру. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це повідомляє "Сегодня". Призов поведуть в кілька етапів. На строкову службу забиратимуть чоловіків у віці від 20 до 27 років. В армію також можуть запросити українців до 43 років, які закінчили військову кафедру.

Чоловіки у віці 18-19 років можуть піти в армію, але на добровільній основі. Строковиків не відправлятимуть в зону бойових дій. Терміни початку призову визначить президент.

Тривалість служби в армії становить 18 місяців. Для тих, хто здобув вищу освіту, термін служби скоротили до одного року.

Відстрочка від служби матимуть такі категорії:

тим, хто утримує непрацездатну матір або батька або іншого родича;
має дитину віком до трьох років;
самостійно виховує дитину (без матері);
має двох і більше дітей;
має вагітну дружину або дружину-інваліда;
є сиротою;
має тимчасові проблеми зі здоров'ям;
якщо брат служить в цей же час в армії;
молодше 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою;
учителям (на весь період роботи за фахом);
медикам (на весь період роботи за фахом);
священикам (на весь період роботи за фахом);
поліцейським (на весь період роботи за фахом);
підозрюваних в кримінальних злочинах.
Повністю від служби в армії звільнять лише за станом здоров'я або тих, кому виповнилося більше 27 років.

У концепції розвитку сектора безпеки і оборони, планують до кінця 2017 змінити термін проходження строкової військової служби і призовний вік. Крім того, в армію будуть забирати випускників військових кафедр на півтора року. Військові, які підписали контракт з ВСУ до закінчення особливого періоду, зможуть раніше звільнитися зі служби.

Законодавство передбачає покарання за ухилення від призову на строкову службу – обмеження волі строком до трьох років. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату і не повідомив про зміну місця проживання, то його можуть оштрафувати на суму від 85 до 119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, в зоні АТО протягом останнього періоду часу рекордно збільшилася кількість самогубств серед українських військових.