Сьогодні незаконна рубка українських лісів відбувається у великих масштабах є однією з головних проблем. Як виявилось, в Україні існує велика кількість ділків, які не проти закуповувати незаконну деревину у злочинців. Портал gazeta.ua з'ясував, хто саме стоїть за чорним бізнесом, передає Корупція Інфо

Одним з найбільших покупців незаконної деревини є фірма Prolisok SRL з Румунії. За інформацією активістів з Чернівецької області, вона закуповує близько мільйона кубів деревини, а більшість саме у чорних лісорубів. Prolisok SRL економить власні кошти, збагачує злочинців, а також наносить шкоди українські економіці та лісам.

Ця фірма належить Марінелу Серденчуку, який переїхав до Чернівців років 15 тому та почав займатися лісової справою. Активісти впевнені, що його чорному бізнесу сприяє відомий в Румунії контрабандист лісу Frunze.

Також відомо, що в Україні існують кілька десятків чорних покупців деревини. Серед них можна побачити такі назви: ТзОВ "Л-Транс", ТОВ "ОГМ Україна", ФОП Асрян Мері Овіковна, ФОП Асрян Мігран Овікович та інші.

Зазначимо, що попри зусилля поліції, активістів та уряду, кількість незаконних рубок не зменшується, адже все ще є попит на незаконну деревину, а чорні ділки не втрачають можливості на цьому заробити.