Те, що в оборонному відомстві країни готують кабінет для нового начальника Галатея ні для кого не залишалось секретом. "Старий" Валерій Гелатей під тиском суспільства сам попросився у відставку, а Порошенко перечити не став.

Сам екс-міністр пояснив свій рапорт про відставку тим, що впорався з усіма поставленими перед ним завданнями (дуже голосна заява, зважаючи на ситуацію у  країні, та заяву Галатея про те, що вже на День Незалежності України, військовий парад пройде на території Криму, зокрема в  українському Сімферополі!)

Інтрига точилася лише навколо майбутньої кандидатури на цю посаду.

Однак всі сумніви розвіялися вчора, 14 жовтня, коли народні депутати України підтримали кандидатуру командувача Нацгвардії Степана Полторака на посаду міністра оборони

За це рішення проголосували 245 народних депутатів.

Щоб ознайомити вас з новим оборонним керівником країни ми сформували 5 фактів із його біографії:

1.   Служив в Нагірному Карабахі. "За всі 4 роки мого перебування там жоден з моїх хлопців не загинув, всі здорові повернулися додому", – хвалився в одному з інтерв'ю Полторак.

2.   12 років був ректором Харківської академії внутрішніх військ МВС України.

3.  Учасник Майдану. Однак в цьому думки розходяться. В ЗМІ ширилась інформації, що Полторак відвозив в центр Києва курсантів, щоб ті стояли проти народу, інші – стверджують що завдяки йому в ніч з 10 на 11 грудня була знята блокада внутрішніх військ на Майдані.

4.  Мав дружні стосунки з мером Харкова Геннадієм Кернесом і колишнім губернатором Харківської області Михайлом Добкіним. Почесний громадянин Харкова.

5.  Командувачем Нацгвардією став тільки з третього разу, депутати не хотіли за нього голосувати

Наразі перед новим міністром стоїть завдання забезпечення війська новітньою зброєю та оновлення структур Збройних сил.

Однак, серед експертів панує певний скептицизм щодо того, чи вдасться швидко та якісно налагодити забезпечення армії, відновити боєздатність українського війська в умовах війни.

Суть у тому, що чи не основною проблемою, яка може завади ефективній діяльності міністра може стати відсутність політичного досвіду для задоволення потреб армії.

Як відомо з біографії та відгуків у ЗМІ, Полторак кваліфікований, має досвід роботи у правоохоронних структурах, адже очолював Академію Внутрішніх Військ МВС України, командував Внутрішніми військами, на базі яких була сформована Нацгвардія. Знається і на армійських справах, бо закінчив військову академію Збройних Сил України.

Але в той же час йому бракує політичного досвіду, аби забезпечити інтереси армії.

На думку експертів, зокрема про це чітко заявляв директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, така критика криється в тому, що міністр оборони – це політична фігура. Вона повинна мати вплив в уряді, впливати на формування оборонних замовлень, та вносити адекватні пропозиції в бюджет.

А для цього йому потрібна хороша команда для реформ.

Мало того, не варто відкидати, що новий український міністр оборони має бути впливовою фігурою на міжнародному рівні, аби співпрацювати з НАТО та Росією.

До речі про це. Як відомо із російських ЗМІ, там досить бурхливо відреагували на призначення Полтарака новим міністром оборони. Одразу кілька російських видань назвали його головних карателем.

рарарар

 

Однак, яка б інформація не поширювалась у ЗМІ, компетентність нового міністра покаже час та його дії, направлені на стабілізацію воєнної ситуації в країні.

 

 

Автор: Кай Кіт