Новим секретарем Ради нацбезпеки і оборони став колишній заступник голови РНБО Олексій Данилов.

Відповідний указ з’явився на сайті президента 3 жовтня.

“Призначити Данилова Олексія Мячеславовича Секретарем Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться удокументі.

Хто такий Данилов?

Відомо, що Данилов народився в місті Красний Луч у Луганській області в 1962 році. Свій трудовий шлях він починав як ветеринар-фельдшер підсобного господарства Ворошиловградського заводу фруктово-мінеральних вод. Однак в період “перебудови” Данилов почав займатися кооператорством і на початку 90-х перетворився з провінційного ветеринара в одного з найвідоміших бізнесменів в Луганську.

У той період Данилов вирішив спробувати себе в політиці і подався в міські депутати, а пізніше в мери Луганська. У 1994 році він став наймолодшим мером в історії міста – йому був 31 рік.

У 2005 році Данилов вже очолював Луганську облдержадміністрацію. Також він народний депутат України 5-го скликання (з травня 2006 по листопад 2007 року) від БЮТ. З грудня 2007 року працював заступником директора Інституту європейської інтеграції та розвитку.

27 вересня стало відомо, що секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк написав заяву про звільнення. Документ він підготував ще до того, як Володимир Зеленський відправився в США для участі в 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Після приїзду президент підписав його заяву.

23 липня Зеленський призначив Данилова заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.