В Україні без пенсії наступного року можуть залишитися не тільки ті, хто не зможе виконати нові вимоги щодо стажу, а й українці, які живуть тривалий час за кордоном, деякі переселенці і ті, хто не пройде перевірку Мінфіну.

Так, ст. 49 закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" передбачає: скасувати пенсію може не тільки суд, але і територіальний підрозділ Пенсійного фонду. "Пенсія зокрема припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", – пояснила адвокат Діна Дрижакова.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Крім того, без допомоги від держави можуть залишитися переселенці, які змінюють своє місце проживання. На гарячій лінії Пенсійного фонду: якщо виявиться, що пенсіонер-переселенець живе не за офіційним місцем проживання, виплату скасують уже з наступного місяця. Так, у Фонді керуються постановою, згідно з якою пенсії виплачують тільки тим українцям, які проживають на підконтрольній території країни.

Крім того, в наступному році залишаться без пенсій українці, які досягли пенсійного віку, але не заробили як мінімум 26 років стажу. Якщо є від 16 до 26 років стажу – на пенсію можна виходити в 63 роки, від 15 до 16 років – в 65 років, немає і 15 років стажу – пенсія буде зовсім не покладена