Щорса, 36-В. Елітна новобудова у найдорожчому районі Києва – Печерську. Вартість місцевої квартири на ринку нерухомості стартує від двох з половиною мільйонів гривень.

Цю земельну ділянку в центрі столиці Київрада віддала Київському Національному університету культури і мистецтва (КНУКіМ) для «будівництва, експлуатації та обслуговування навчальних корпусів, гуртожитку та житлового будинку». Приватний «Київський університет культури» (КУК) зазначив цю адресу як приміщення для навчання студентів. Натомість тут виросла «висотка» і знайшлися охочі обжити елітні метри.

 

За документами, КУКа використовує для навчання 4 приміщення. Два корпуси – на Чигоріна, 20 та Щорса, 36 – КУК нібито орендував у Фонду держмайна. Та замість КУКа у будівлях розташуавався Київський національний університет культури і мистецтв. Ще два приміщення – на Щорса 36-Б та 36-В – згідно зі Свідоцтвами на право власності, належать безпосередньо КУКу.

Список мешканців висотки на Щорса, 36-В з’явився на сайті проекту «ГарнаХата».

«Слідство.інфо» детально вивчило його і знайшло багато цікавих імен. Звісно, ми віримо в збіги і розуміємо, що це можуть просто люди з іменами, прізвищами та по-батькові, ідентичними ПІБ людей, що уславилися на всю країну.

КУКівсько «сім’я»

Безпосередньо у самого КУКа, як юридичної особи, у власності тут 21 машиномісце. Вони навряд чи потрібні для ведення навчального процесу.

Нардепа і ректора державного університету КНУКіМ, а паралельно – засновника приватного КУКа Михайла Поплавського – у переліку власників нерухомості на Щорса, 36-В немає. Зате двокімнатна квартира є у Мирослави Володимирівни Поплавської. Такі самі ПІБ у племінниці Михайла Михайловича, кандидатки до Київради та працівниці юридичного відділу Київського Національного Університету Культури і мистецтв.

Нерухомість тут записано й на головних дійових осіб у скандалі навколо КУКа – якщо це, звісно, знову ж таки не збіг. Наприклад, у переліку власників нерухомості, ми помітили ідентичні прізвища до ректорів КУКа і керівників компанії «Укрконцерт», яка, за документами, є офіційним засновником «Київського університету культури».

КУКІВСЬКА «СІМ”Я»

 

 Збіги переслідують нас і у викладацькому складі КНУКіМ. Хоча чому збіги? Будинок було призначено ж і для викладацького складу. Наприклад, людина з ПІБ виконувача обов’язків ректора Ігоря Бондара має тут трикімнатну квартиру. Ім’я власника машиномісця і двох квартир Петра Андрієнка збігаться з ПІБ доцента кафедри міжнародних відносин КНУКіМ. Так само, як і власника двокімнатної квартири Людмили Бойко – з ПІБ начальника відділу аспірантури та докторантури КНУКіМ. А Ігоря Комарніцького – з ПІБ директора Інституту готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ.

Та «Слідство.інфо» помітило на Щорса, 36-В не тільки «освітньо-творчий», а й політичний шлейф Поплавського,. Зокрема, з іменами власників квартир збігаються прізвища двох нинішніх помічників депутата Поплавського на громадський засадах. Мова йде про Євгена Вербецького та Андрія Овчаренка.

ВІДОМІ Й ВПЛИВОВІ СУСІДИ

«Житло-буд» – назва цієї компанії зустрічається у переліку власників нерухомості на Щорса, 36-В найчастіше. У них два машиномісця, трансформаторна підстанція та 29 (!!!) відомостей про власність на квартиру. За даними реєстру фізичних та юридичний осіб, засновник і гендиректор компанії – Іван Куровський. Він – екс-депутат від «БЮТ» (виключений з фракції через голосування за внесення змін до Конституції) та відомий київський забудовник, що «прославився» скандальним будівництвом біля Жовтневої лікарні.

Також дві квартири тут має Олег Іванович Куровський. Такі ж ПІБ – в екс-депутата Київради і сина засновника «Житло-буду».

Три квартири у висотці має Ігор Федорович Шаров. Це ПІБ колишнього нардепа від «Партії регіонів».

Серед власників нерухомості на Щорса, 36-В можна побачити людей з іменами, схожими на імена чинних політиків чи їхніх родичів. Серед них – Олексій Ленський. Такі ж ПІБ – у депутата від «Радикальної партії Ляшка». До речі, у переліку власників, імовірно, «засвітився» і сам головний радикал. Нерухомість тут має Любов Ляшко – жінка з таким самим ім’ям, як і в матері Олега Ляшка.

А окрасою будинку цілком можна вважати власника трикімнатної кварти у понад 126 м2 – Андрія Портнова. Його звуть так само, як колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича з питань судочинства, якого ЗМІнеодноразова називали тодішнім «смотрящим» за судовою системою та «правильними» рішеннями Феміди.

 

Фото з сайту http://portnov.com.ua/

До речі, про Феміду. Наразі триває судовий спір навколо повернення КУКу ліцензії. Міністерство освіти анулювало її після того, як експертна комісія Міністерства і журналісти «Слідства.Інфо» довели, що приватний ВНЗ Поплавського існує тільки на папері. Дві перші інстанції – окружний адмінсуд Києва та апеляційний адмінсуд – стали на бік вишу «співучого ректора». Наразі МОН готується до розгляду справи у Вищому адмінсуді. Деталі скандалу можна дізнатися у сюжетах «Прощання з КУКом» та «У пошуках КУКа».

Марія Землянська, Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»