З початку агресії Російської Федерації щодо України, реакція Заходу була специфічна. Чим довше триває військове протистояння, тим сильніші заходи приймає Європа та Америка щодо агресора. Російський лідер не очікував такої критичності. Ще кілька місяців тому Європа дивилася на РФ, як на демократичну країну, та сьогодні все змінилось.

"Захід помилився, коли думав, що Росія може стати демократичною країною, інтегрованої в західний світ" – прем'єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб, пише The Guardian.

".. Захід повинен переглянути свої відносини з Росією Ми витратили багато сил, щоб інтегрувати її в західні інститути, і ми трохи ідеалістично вважали, що Росія може стати нормальною, ліберальної ринкової демократією, яка спирається на міжнародні інститути. Але цього не сталося", – сказав він.Олександр Стубб стверджує, що Росія допустила дві стратегічні помилки: анексувала Крим і дестабілізувала ситуацію на своїх кордонах, а також занадто покладалася на свої ресурси, що є перешкодою для модернізації економіки. Він вважає, що Захід повинен зайняти прагматичну і принципову позицію щодо Росії, зокрема в питанні санкцій, навіть якщо це зашкодить економіці Фінляндії.

Проте агресія Росії, незважаючи на санкції, все ще продовжується.

Не давно під час ефіру на Громадському російський політолог, Станіслав Бєлковський, висловив думку, хто б міг зупинити агресора:

"Потрібні люди, які переконають Путіна змінити політичну лінію. Таких потенційних кандидатів три: Папа Римський Франциск, екс-президент США Білл Клінтон і екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер", – вважає Бєлковський.

 

Автор: Yavkubi