У Сирії зник безвісти майор Сухроб Карімов, який служив у 38-й гвардійській мотострілецькій бригаді в Амурській області.

Він разом із двома полковниками потрапили в засідку терористів 23 лютого в провінції Дейр-ез-Зор. Про це передає ВВС, посилаючись на інформацію родичів одного з військових.

Батьків Карімова, що живуть у Москві, запрошували до військового госпіталю Бурденка здати аналізи для впізнання останків за ДНК. Незабаром їм передзвонили і сказали, що аналізи не збіглися і їхній син, як і раніше, вважається зниклим без вісті. До них приходив психолог від Міноборони, але батько Карімова його прогнав.
 
Для 35-річного Карімова це було друге відрядження до Сирії. Він туди поїхав влітку 2018 року і сам "вічно рвався на передову". До цього він провів там "чи то вісім, чи то дев'ять місяців", розповів один із його родичів. Його послали туди, оскільки він добре знав арабську мову.

При цьому в Міністерстві оборони Росії про зникнення групи військовослужбовців не повідомляли.

Нагадаємо, у кінці лютого, коли зник Карімов, з'явилася інформація про те, що в Сирії стратили групу російських найманців, з якими раніше втратили зв'язок. Бойовиків викрали, коли вони патрулювали околиці міста Аль-Маядін. 

Зазначається, що на цій сирійській території орудують терористи "Ісламської держави". Найманцям влаштували засідку між нафтовою вишкою та містом. Як передбачається, сирійський генерал і був основною ціллю.

Окрім цього російський блогер Анатолій Несміян на Livejournal, посилаючись на близькосхідні джерела зазначив.

"Є два варіанти — або вони захоплені в полон, або знищені. З полоном теж є різні сценарії — або ІДІЛ, або іранські партнери. Що, до речі, цілком рівноцінно", — написав він.

Варто нагадати, що командування збройних сил РФ приховує факти низького рівня бойової підготовки своїх підрозділів і дані про обставини, які призводять до втрат серед російських військових. Про це у Facebook повідомив 8 березня нардеп від "Народного фронту", координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук 

"За даними групи ІС, 22 лютого 2019 року на території Сирії стався інцидент, унаслідок якого загинуло четверо військовослужбовців ЗС Росії. Серед загиблих – полковник Омаров, командир 3-ї окремої бригади спеціального призначення, пункт постійної дислокації якої розташований у місті Тольятті", – написав він.