Передвиборчі гонки вийшли на фінішну пряму. Однак поки цього не сталося, на черзі для огляду ще один кандидат із 125 округу, член наглядової ради ПАТ "Укргазпромбанк", самовисуванецьІлля Рибчич

"Газовий барон"

У журналістських колах його називають "газовим бароном". Через те, що тривалий час він обіймав виключно керівні посади у газовидобувній сфері.

Зокрема пан Ілля був у витоків заснування найбільшого газовидобувного підприємства України – "Укргазвидобування", три рази поспіль ставав його генеральним директором.

У підсумку віддав цій галузі 44-ри роки свого життя. Однак останні кілька років веде непублічний спосіб життя.

На сьогодні офіційно фігурує як член наглядової ради ПАТ "Укргазпромбанк". Є безпартійним, а до парламенту балотується як самовисуванець.

Офіційна біографія скупа на факти.

Відомо, що свою кар`єру розпочав з посади помічника бурильника, продовжив буровим майстром Євпаторійської нафтогазорозвідувальної експедиції. Згодом працював у Красноградському управлінні бурових робіт ВПО "Укргазпром". Його кар’єра різко пішла вгору у 1986-му році, коли він очолив "Укргазпром". З цього моменту Ілля Рибчич фігурує виключно на керівних посадах.

Зоряний час для нього настав у 1998-му році, коли була створена НАК "Нафтогаз України". І. Рибчич отримав повну свободу дій для організації "модерної системи газовидобутку".

Підприємство постійно інвестувало кошти у розвиток газової промисловості.

Цікаво, що у цей період, Іллі Рибчичу приписують лобіювання розвідувальних робіт на шельфі Чорного моря, де розпочався промисловий видобуток газу.

У 2004-2005 роках І. Рибчич обіймає посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України". Після Помаранчевої революції знову стає генеральним директором ДК "Укргазвидобування". У 2008-му він втретє очолює компанію.

Нещодавно Рибчич знову почав з’являтися у засобах масової інформації однак як експерт з українсько-російського газового питання. Охоче дає інтерв’ю на тему, як Україні пережити зиму без російського газу.

Та не все в біографії цього кандидата так чисто!

Зокрема, журналісти видання "Оглядач" припускають, що свої статки Ілля Рибчич примножував на різниці між собівартістю видобутку газу і за ціною його реалізації населенню і промисловим підприємствам.

За відомостями видання, І. Рибчич швидко став "своєю" людиною в Секретаріаті Президента В. Ющенка та зумів "перетворити на сімейний бізнес майже весь газовидобуток і реалізацію газу українського походження"!

Видання стверджує, що через два тижні після вступу на посаду керівника "Укргазвидобування", І.Рибчич без проведення тендеру – перевів ДП "Укргазвидобуток" на обслуговування до маловідомого "Укргазпромбанк", акціонерами якого є його донька, зять і він сам.

Крім того, підозрюють, що сім’ї Рибчич, фактично, належить страхова компанія "Укргазпромполіс", в якій у 2005 році були застраховані всі підрозділи ДК "Укргазвидобування".

 

Автор: Кай Кіт

Джерело: Львівський портал, ПолитРада