Інавгурація новообраного Президента Володимира Зеленського відбуватиметься із суттєвими відхиленнями від традиційного формату.

Про це у ефірі телеканалу “112 Україна” заявив начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей.

"Звичайно, що є багато вимог до Управління державної охорони, але ми будемо звикати до цих вимог, і все те, що лягає на плечі державної охорони, я думаю, що ми будемо виконувати максимально на високому і професійному рівні. Але зміни у порядку інавгурації є, і ці зміни суттєві ", – зазначив він.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи були вже ситуації, коли Управлінню державної охорони доводилося відмовлятися від деяких елементів інавгурації, саме з міркувань безпеки, він зазначив, що “поки що у нас немає ніяких відмов”.

“Є межі, де ми як Управління держохорони не погодимося, якщо там буде стояти питання особистої безпеки, моя позиція буде тут принципова. Але поки що жодних таких питань, які були б за межами… Ті вимоги, які ставлять перед нами, ми всі виконуємо і немає жодних питань, які б не були вирішені”, – уточнив він.

При цьому він наголосив, що Управління держохорони працюватиме 20 числа в посиленому режимі роботи, як і правоохоронців у МВС та співробітники СБУ.“Тобто це іспит правоохоронної системи, щоб на цей час, під час приїзду іноземних делегацій, все відбулося на високому професійному рівні”, – уточнив Гелетей.

Загалом, Держохорона взяла до уваги, погодилася і пропрацювала всі ті нові ідеї, які запропонувала команда нещодавно обраного президента. Всі «фішечки» відповідають нормам безпеки.

Додамо, що Екс-заступник глави АП — керівник управління державного протоколу і церемоніалу Юрій Ладний заявив, що на інавгурацію не варто одягати чорний костюм.

Про це він розповів в інтерв'ю.

«Норми такі ж, як у ділових колах: для чоловіків — костюм у темних тонах. Він може бути темно-синім чи темно-сірим. Дружини президентів віддають перевагу довгим сукням, національному вбранню або діловим костюмам. Звісно, вибір має співвідноситися із правилами ділового етикету», — зазначив протоколіст, додавши, що костюм не має бути чорний, оскільки разом з білою сорочкою та чорною краваткою він означатиме символ жалоби.

Він також додав, що можна експериментувати зі шкарпетками, як це робить канадський прем'єр Трюдо.

«Є загальноприйняті норми, від яких мало хто відходить. Щодо експериментів — будь ласка, якщо суспільство це підтримує. Тут я зробив би інший наголос — шкарпетки мають бути без дірок», — підсумував протоколіст.