Команда журналістів громадського проекту «Поборемо корупцію разом» провела ряд журналістських розслідувань стосовно роботи відділу ДАІ у Львівській області після Революції гідності. Ці матеріали підняли неабиякий шум рядах ДАІ, і ми сподівалися, що відбудуться бодай якісь зміни у роботі працівників Львівської ДАІ. Як нам стало відомо, люстрація в лавах Державної автоінспекції не відбулося, а ситуація загострюється з кожним днем. Працівники цієї інспекції не змінюються, і продовжують чинити незаконні діяння на території нашого міста.

Один з таких правопорушників – інспектор Калиновський Б.В. (нагрудний номер 0192 ІВ). Він досить відомий не лише львівським автомобілістам, а й усій країні завдяки своїй «прозорій» роботі та масовими репортажами та статтями у Інтернеті. Улюбленою причиною «виписування штрафу» у інспектора є водіння у нетверезому стані. І це при тому, що водії не мають жодних ознака алкогольного сп’яніння, та й перевірки цих водіїв у наркодиспансері підтверджують їхню тверезість.

Цього разу цей, без сумніву, одіозний працівник просто перевершив всі можливі рамки та межі службових повноважень. Про те, що інспектор не чистий на руку, знають, мабуть, уже всі без виключення автомобілісти Львова, а віднедавна і області. Пан Калиновський настільки любить свою роботу, що пожертвував навіть оплачуваною відпусткою. Отож, перейдемо ближче до справи.

Інспектор Калиновський згідно внутрішнього наказу від 13 липня 2014 року перебував у черговій відпустці. Чимало водіїв тоді з полегшенням проводжали його у цю відпустку. Проте, як виявилося завзятість та працелюбство пана Калиновського не мають меж. На відео, знятому 4 серпня, цей працелюб із табельною зброєю у кобурі зупиняє автомобілістів, як завжди безпідставно, але за межами міста. Як це так? Невже табельну зброю видають із собою у відпустку? Чи може її можна просто прийти і забрати? Чи ведеться якийсь облік? А, можливо, після подій 19 лютого правоохоронці ніколи не розлучаються із своєю табельною зброєю? Входячи в стан шоку, від такої халатності ми намагаємося з’ясувати, яким чином табельна зброя потрапила у кобуру інспектора у відпустці. Саме під час встановлення усіх фактів почалася справжня казка.

За твердженням Калиновського, табельну зброю йому видав Командир взводу. Як нам вдалося з’ясувати, за фактом цього порушення уже ведеться внутрішнє розслідування від 8 серпня, яке розпочалося через звернення у УДАІ ГУМВС у Львівській області пана Лотошко. Проте якось не надто наполегливо. Враховуючи попередні факти із діяльності пана Калиновського, слідство повинно просто неймовірними темпами розвиватися, але його увесь час щось гальмує.

Згідно  з інформацією, отриманюї від нашого анонімного джерела, командир взводу далеко не остання людина, яка бере участь у службовій діяльності одіозного інспектора. Відповідно до деяких свідчень це не перший випадок настільки одіозних порушень саме цим працівником ДАІ. Чимало справ були сфальсифіковані з його руки: результатів алко-тестера та свідчень, але його начальник весь час його "прикриває" та "відмазує".

Калиновський відомий у першу чергу безпідставними зупинками транспортних засобів та у пред’явленні водію підозри, що той знаходиться у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Проте штрафи даівець виписує рідко, частіше вирішує конфлікт позачергова "премія" від водіїв. Незважаючи на скарги громади на цю посадову особу, органи ніяк не реагують на звернення львів'ян. 

Коли ми поцікавилися причиною правопорушень паном Калиновським чинного законодавства, командир 6 взводу УДАІ «виставив крайнім» командира роти пана Шкриметко. Наразі ми виділяємо одну, дуже вагому причину гальмування цього розслідування – погодженість дій Калиновського із вищими чинами у ДАІ. Мабуть, зароблені активи працівник Деравтоінспекції поділив і між керівництвом, оскільки усі закривають очі на грубі правопорушення.

Незважаючи на лютневі події, працівники ДАІ навіть не намагаються змінитися у кращу сторону, а продовжують безчинствувати та паплюжити «Честь Мундира». Заради закриття цієї справи дехто навіть спромігся пропонувати громадським активістам чималі хабарі, аби залагодити цю справу. Ну що ж, це чергова перевірка для активістів, та чергове підтвердження відсутності розвитку інстинкту самозбереження у працівників ДАІ та МВС у Львові та області.

Нажаль, переважна більшість уваги активістів громади зараз зосереджена на сході країни, але не варто забувати і про «тил» у якому живуть люди, яких неможливо, судячи із ситації, ані навчити, ані виправити. Вважаємо, що керівництво УДАІ у Львівській області та керівництво ГУ МВСУ повинні повпливати на діяльність пана Калиновського, який повинен понести покарання за свою злочинну діяльність.

 

Марвін