habar

Працівника Державтоінспекції у Стрийському районі місцевий суд оштрафував на 21250 грн за отримання хабара у розмірі 3 тис. грн.

Резонансний випадок трапився у березні минулого року. Працівники прокуратури затримали «на гарячому» начальника Стрийського відділу ДАІ та його підлеглого. Як повідомили тоді у прокуратурі, працівники ДАІ вимагали у водія гроші за те, щоб повернути йому вилучений автомобіль та посвідчення, а також, щоб не притягувати його до адміністративної відповідальності за вчинене ДТП.

Водій погодився принести гроші, але разом з тим звернувся в прокуратуру, заявивши, що у нього вимагають хабар. Правоохоронці позначили гроші спеціальним хімічним розчином та передали їх водієві, який відніс хабар у відділ ДАІ. Інспектора затримали у кабінеті одразу після отримання грошей та вилучили «мічені» купюри.Через кілька днів начальника Стрийського відділу ДАІ та інспектора звільнили з правоохоронних органів «за грубі порушення положень Закону України «Про міліцію», наказів МВС України, дискредитацію звання працівника ОВС, що проявилась у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди».

Лейтенант ДАІ у засіданні Стрийського суду, яке відбулося 3 лютого, заперечив свою вину та стверджував, що гроші йому в кишеню підкинули працівники слідчого відділу прокуратури, які зайшли в його кабінет одразу після водія. Він переконував, що водієві він лише віддав ключі та документи і виписав довідку, щоб той міг забрати автомобіль, але грошей не брав.

Суд критично оцінив його показання та, врахувавши докази, зібрані слідством під час обшуку, визнав його винним в отриманні хабара, оштрафувавши на 21250 грн. Додамо, що це мінімально можливе покарання за такий злочин. Максимальне покарання відповідно до ч.1 ст.368 КК України – чотири роки ув’язнення.