Колишній міністр фінансів Олександр Данилюк розповів виданню LB.uа, як керівництво країни заробляє на ДФС і митниці.

Так він заявив, що з 2014 року жоден керівник Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ) не покидав свій пост без корупційного скандалу.

У березні 2015 року пішов у відставку з поста глави УКРІНФОРМ Ігор Білоус – креатура тодішнього глави адміністрації президента Бориса Ложкіна. Він був звільнений за результатами перевірки, ініційованої прем'єром Арсенієм Яценюком.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У березні 2017 року Національні антикорупційне бюро (НАБУ) заарештувало голову УКРІНФОРМ Романа Насірова, креатуру президента Петра Порошенка. Він підозрювався в сприянні ухиленню від податків газодобувних компаній Олександра Онищенка. 11 грудня суд відновив Насірова на посаді.

У листопаді 2018 року Генпрокуратура і СБУ завели кримінальні провадження стосовно виконувача обов'язків голови УКРІНФОРМ Мирослава Продана – креатури прем'єра Володимира Гройсмана.

Окрім цього Олександр Данилюк, розповів, чому всі ці люди крали, очолюючи найвідповідальнішу в країні службу.

"Фіскальна Служба була і залишається інструментом збору коштів і тиску на опонентів, як політичних, так і з бізнесу. Тому не можна керувати організацією, яка пронизана корупцією, а самому залишатися чесним. Всі розуміють, що УКРІНФОРМ – один з центрів корупції. Корупція працює тільки тоді, коли є вертикаль і хтось нагорі прикриває – вона не може зупинитися на якомусь рівні, не доходячи до верхівки."- Заявив Данилюк

Також Данилюк розповів про декілька стандартних корупційних схем в ДФС.

"Є кілька стандартних корупційних схем в ДФС.
Найбільша була, природно, – відкат при відшкодуванні ПДВ. Це взагалі була тема номер один, яка впливала як на розвиток національного бізнесу, так і на відносини з західними партнерами. Наприклад, напередодні важливих міжнародних зустрічей завжди визначалися основні проблемні питання у співпраці. Проблема неповернення ПДВ традиційно вважалася в топі. Що тоді робили? Швиденько погашали заборгованість перед такими компаніями напередодні зустрічі, щоб сказати про врегулювання питання як про прогрес у взаєминах. Після це все поверталося на круги своя …

У Насірова був своєрідний символ влади – папка зі списками по поверненню ПДВ. Він гордо з нею ходив, отримуючи задоволення від своєї значущості. Від його рішень залежали тисячі компаній, а суми – мільярди гривень в місяць. "

Не менш цікавою виявилась інформація про розміри відкатів

"Відкат варіювався залежно від року. При Клименко, говорили, доходило до 25%. Можна консервативно припускати в середньому на рівні 10%, не всі ж платять насправді. І отримуємо дуже немаленьку суму. І це кеш. А ще є фіктивний ПДВ. Важливий момент: відкат за повернення ПДВ – це гроші бізнесу, які фактично крадуть співробітники УКРІНФОРМ і їх "даху". Фіктивний ПДВ – це гроші, які крадуть безпосередньо з бюджету." – Додав Данилюк.

Окрім корупції в ДФС Данилюк розповів про чорні справи на митниці.

"Я відразу сказав, що" чорні сотні "(були створені з ініціативи прем'єра для боротьби з контрабандою на митницях – БЦ) не будуть ефективними. Якщо просто додавати контролерів – без системних змін – збільшується вартість відкату.

А візит МВС на митницю (з ініціативи Гройсмана і Авакова) – був скоріше спробою потіснити СБУ. Тобто можна або перерозподілити доходи, або обрізати доходи конкуруючої угруповання. А візит МВС на якийсь час скоротила доходи СБУ.

СБУ – головна "дах" контрабанди. Історично завжди була. Фактично у них митники все на гачку висять. Вони знають, де і скільки хто вкрав. СБУ цим користується"

В кінці Данилюк розповів як відбувається відбір на главу ДФС.

"Кабмін відсторонив Насірова, можна було призначати в.о.голови УКРІНФОРМ або Продана, або Сергія Білана. Білан – глава податкової міліції, користувався найпотужнішою підтримкою адміністрації президента. У Продана – підтримка Гройсмана.

Що Білан, що Продан … було все одно – хрін редьки не солодший.

Мирослав Продан – Креатура прем'єра Володимира Гройсмана. Покинув УКРІНФОРМ після відкриття відносно нього кримінальних проваджень Генпрокуратурою і СБУ, які підпорядковані президенту країни.

Після призначення в.о. глави УКРІНФОРМ Продан спершу невпевнено себе почував. Йому треба було окопатися, навіть маючи підтримку прем'єра."

Також Данилюк запевнив що і справа Продана нічим не закінчиться, тому що Продан дуже багато знає. Ви зауважте, скільки видань і каналів приділило увагу цій корупційній історії – раз-два і все. Чому? Домовилися зам'яти.