Купка інтернет-аферистів за кілька днів ошукала українців на сотні тисяч гривень за допомогою двох онлайн-магазинів з продажу мобільних телефонів та фототехніки.

Постраждали жителі ледь не всіх регіонів України, люди вже об'єднали свої зусилля, щоб допомогти міліції знайти винних і повернути гроші. Утім наразі результатів – небагато.

Ще тиждень тому Алла, Ірина та Олесь не знали одне одного. Їх об'єднала спільна халепа. Вони замовили дороговартісну техніку в двох інтернет-магазинах за передоплатою. Але бажаного товару так і не отримали – представники крамниці зникли.

Потерпілих по всій країні – десятки. Всі вони не вперше купували в інтернеті. Кажуть, сайти викликали довіру. Одна інтернет-крамниця була зареєстрована в Полтаві, інша – у Запоріжжі. Магазини мали різні банківські картки для переказу, але от продавцем вказаний один і той же приватний підприємець – Шарахов Віктор Миколайович. Потерпілі своїми силами знайшли адресу реєстрації Шарахова, вона – у Дніпропетровську. 

Вже за зовнішнім виглядом житла стає зрозуміло – пристойні люди тут жити не можуть. Удома нікого начебто немає. На поштовій скриньці – прізвище матері розшукуваного Шарахова. Поблизу з'являється чоловік, який називається сусідом. Каже, що Віктора вже давно тут не бачив. Чоловік розповідає, що Віктор Шарахов зник місяці два тому, куди – не знає, а до цього він займався металом. І вже згодом з'ясовується, що цей чоловік і був Віктором Шараховим. 

Сусіди переконують, що Шарахов не може займатися бізнесом, його просто підставили, зареєструвавши підприємство на його ім'я. Потерпілі написали заяви в міліцію за своїм місцем проживання – у різних куточках України. Потім почали дублювати свої заяви вже у Дніпропетровськ. Там порушувати кримінальне провадження не поспішають.э

 Колеги дніпропетровських правоохоронців з інших областей просять почекати. 

"Це не говорить про те, що ця справа не буде розкрита – вона буде розкрита, але потрібен певний час, щоб звернутися до суду, взяти відповідні дозволи на проведення заходів", – говорить речник міліції Київської області Микола Жукович.

"Є непоодинокі випадки розкриття таких випадків та притягнення осіб до кримінальної відповідальності. У цьому випадку теж буде здійснено ряд оперативно-слідчих заходів", – запевняє керівник відділу по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Кіровоградській області Олександр Ляпун. 

Найбільша сума, на яку горе-продавці ошукали одного покупця, – 32 тисячі гривень. Обдурені фотолюбителі об'єднують зусилля у пошуку шахраїв, але розуміють, що з кожним днем шанси на успіх тануть. Із сумом визнають, що надалі користуватимуться лише перевіреними роками інтернет-магазинами і не купуватимуть нічого за передоплатою.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: ТСН