Діаспору укравнців в Іспанії сколихнули акції нетерпимості та побоїв українських судентів.

11 жовтня у Барселоні після антиукраїнської акції, організованої місцевими проросійськими силами, громадянин України, 60-річний Олександр, опинився в лікарні з тяжкими травмами.  Йому доведеться пережити важкі хірургічні операції.

Українців у вишиванках наздоганяли і били мотоциклетними шоломами !

Того дня група українських активістів Барселони зібралася для відвідин раніше анонсованої антиукраїнської акції, що мала проходити під гаслом: "Солідарність з антифашистським Донбасом". Захід проходив у cуспільному закладі каталонських індепендентистів (сепаратистів) "Ла-Торна".

Присутність українців на заході з вільним входом та спроба діалогу була зустрінута агресією: українських активістів обзивали фашистами, а сутичка переросла в брутальну агресію громадян Іспанії.

Одному із українських активістів, людині старшого віку, було нанесено удари у голову. Його було госпіталізовано з проникаючою черепно-мозковою травмою, після складної операції його введено в штучну кому. Інші активісти отримали травми легкої чи середньої тяжкості.

Генконсул України в Барселоні Олександр Хрипунов заяивив, що сутички, де було тяжко поранено громадянина України, були зрежисовані антиукраїнськими активістами, однак наслідки не були б такими тяжкими, якби місцева поліція ретельніше поставилась до виконання своїх обов’язків.

На даний час, запевняє генконсул, українські дипломати докладають максимуму зусиль, аби винні у побитті до півсмерті 60-річної людини були покарані, а родина українця, який постраждав отримала необхідну юридичну та консультаційну допомогу безкоштовно.

Ще один випадок трапився під час так званих "антифашистських" лекцій в одному із університетів Мадриду. 8 жовтня іспанські студенти привселюдно спалили синьо-жовтий стяг на подвір’ї навчального закладу, побили і вигнали місцевих українців із приміщення університету.

Згідно заяв постраждалих, масовий характер та системність таких проросійських акцій провокує жорстокість та насильство проти українців в Іспанії.

Цікаво, що Андрій Якубув, редактор українського часопису в Іспанії "Надсегурська Україна", заявивив у ЗМІ, що антиукраїнські ініціативи в Іспанії – це вже звичне явище, яке  взяло початок з окремих відверто заангажованих конференцій у вищих навчальних закладів. 

За його словами прослідковується певне нав’язування антиукраїнської пропаганди, адже, в стінах університетів участь студентів у цих конференціях переважно є добровільно-примусовою. 

Зокрема, у сутичці 8 жовтня в університеті Комплутенсе у Мадриді, іспанські студенти напали на українців під час трансляції фільму "Фашизм- який він є". Люди прийшли до університету і намагались якось пояснити, що інформація у цьому фільмі спотворена і не відповідає дійсності. Після цього до аудиторії, де транслювався фільм, забігла група студентів з криками і дуже агресивно почали бити і виштовхувати людей зі зали.

У дворі навчального закладу, під крики і побиття українців, кілька дівчат спалили синьо-жовті прапори, котрі перед тим відібрали в українців.

Через два дні посольство України в Іспанії зробило відповідні заяви. В авторитетному періодичному виданні «El Pais» 10 жовтня було опубліковано коментар посла Сергія Погорельцева, де він пояснює, якими методами користуються проросійські пропагандисти в Іспанії, аби оббріхувати і дискредитувати Україну в очах Європи.

Сергій Погорельцев розповів, що боротись із цією пропагандою досить складно, бо, здебільшого, на антиукраїнського спрямування акції чи конференції в Іспанії не запрошують ні представників посольства України, ні представників української громади.

Посол зазначив, що мав розмову з ректором Камплутенсе Хосе Каррільйо Менендесом, який, однак, відмежувався від цих подій. Ректор стверджував, що організатором цих лекцій є один з факультетів ВНЗ (факультет політології), хоча на афіші чітко вказано, що організатором конференції є університет.

Одразу ж по тих сутичках, 8-9 жовтня, за сприяння представників посольства України у Мадриді було складено відповідні заяви до місцевої поліції, з викладенням всіх фактів насильства щодо українців, з дорученням медичних довідок, які фіксують факти побиття. освіти.

Зі слів посла, вони намагається всіма можливими методами і засобами проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед іспанців, аби розтлумачити і донести до них, що Україна не є фашистською державою, а гібридна війна, яка ведеться сьогодні Росією проти нашої держави якраз і передбачає отакі акції пропагандистського антиукраїнського спрямування.

Також генконсул висловив сподівання, що ситуація із поширенням антиукраїнських настроїв серед іспанців, шляхом організації проплачених проросійськими оструктураами конференцій, фотовиставок та пікетів консульських та дипломатичних структур України в Іспанії буде донесено до вищого керівництва країни.
 

 

Автор: Кай Кіт

Джерело: Zahid.net