На переговорах перед підписанням Мінських домовленостей президент Росії Володимир Путін із криками до президента України Петра Порошенка погрожував розчавити Україну.

Про це у своїх книжці "Уроки влади" написав колишній президент Франції Франсуа Олланд.

"Як не згадати ту довгу ніч із 11 на 12 лютого 2015-го, що минула у великій бездушній залі Палацу Незалежності в Мінську у Білорусі? Це було в самий розпал кризи, яку переживала Україна після відсторонення від влади проросійського президента Віктора Януковича через його відмову підписати договір про асоціацію з ЄС" – йдеться в книзі.

"Наміри Владіміра Путіна були цілком очевидними, – згадує Олланд. – Він хотів зберегти свій вплив на російськомовні регіони та максимально послабити проєвропейську владу в Києві. Після провалу режиму припинення вогню бої між українським військом і парамілітарними сепаратистськими загонами зайнялися з новою силою".

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Західні переговірники сподівалися "припинити стрілянину та знайти компроміс, який зберіг би територіальну цілісність України". Але, розповідає Олланд, конференція на 1 поверсі тривала нескінченно й була безрезультатною: це відповідало меті російської сторони.

"Я швидко зрозумів, що Путін хоче виграти час і відтермінувати припинення вогню на якомога пізніший час, щоб дати змогу сепаратистам оточити українську армію та завоювати додаткові позиції, – пише Олланд. – Разом із Анґелою Меркель ми пропонуємо відновити переговори у вужчому форматі, відмовитися від вечері та якнайшвидше взятися до роботи".

Переговірників посадовили за "незручний низький круглий стіл" і нагодували "жахливими бутербродами".

Першу чернетку майбутньої Мінської угоди, згідно зі спогадами, писала Меркель.

"Вона нікому, навіть своїм радникам, не дозволяла формулювати статті угоди, – продовжує Олланд. – Такий у неї темперамент і така методика: вона дуже серйозна, старанна та пильна. Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки".