Генасамблея ООН у середу ввечері ухвалить історичну резолюцію із засудженням агресії РФ, вимогою негайно припинити вогонь та вивести всі свої збройні сили з території України.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Сьогодні ввечері Генеральна асамблея ООН ухвалить історичну резолюцію із засудженням російської агресії, вимогою до Росії негайно припинити вогонь та вивести всі свої збройні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах включно з Кримом та Донбасом. Ми очікуємо рекордної підтримки миру. Фактично, це буде фіксація на найвищому світовому рівні міжнародної антивоєнної коаліції, до створення якої від початку війни закликав президент України Володимир Зеленський”, – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в середу.

Кулеба зазначив, що співавторами цього документа виступили 95 держав.

19 країн надають зброю для підтримки України у відбитті нападу Росії, з 16 країн до України їдуть добровольці, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Ми мобілізували міжнародну антивоєнну коаліцію, яка вже нараховує принаймні 86 держав і 15 міжнародних організацій. 19 країн дають Україні зброю, кілька з них роблять це вперше у своїй історії. 10 країн надають макрофінансову допомогу, 22 країни – гуманітарну допомогу, з 16 країн світу в Україну вже їдуть добровольці, які готові пліч-о-пліч з українським народом боротися проти агресора. Їхня загальна кількість уже перевалила за тисячу людей, і заявки продовжують надходити”, – сказав Кулеба під час онлайн-брифінгу 2 березня.

З 1 березня в Україні, згідно з указом президента, почав діяти безвізовий режим для іноземних добровольців.

За його словами, нині Європа перетворилася «по суті на наш тил забезпечення».

“Йде потік військової допомоги, щоб Україна могла боротися і перемогти російських загарбників. Кілька годин тому про нове рішення оголосив прем’єр-міністр Іспанії – велика кількість оборонної і наступальної зброї для України. Ми вже активували європейський фонд миру, в рамках якого військова допомога від країн ЄС піде системним потоком на сотні мільйонів євро”, – сказав міністр.

38 країн, за даними Кулеби, закрили повітряний простір для російських літаків.

“Російський літак тепер іде туди ж, куди вже пішов російський корабель. До речі, для кораблів теж починають закривати порти і територіальні води. Відповідні рішення вже ухвалили Канада і Велика Британія”, – вказав він.