Міністр оборони США Ллойд Остін вперше від початку російського вторгення поговорив зі своїм російським колегою Сергеєм Шойгу.

Про це повідомив у своїй заяві речник Пентагону Джон Кірбі.

“13 травня міністр оборони Ллойд Дж. Остін вперше з 18 лютого провів розмову з міністром оборони Росії Сергеєм Шойгу”, – йдеться у заяві Кірбі.

Остін закликав до негайного припинення вогню в Україні та наголосив на важливості підтримки ліній зв’язку, додав Кірбі.

Інших деталей про розмову речник Пентагону не розкрив.

В міністерстві оборони Росії повідомили, що Шойгу та Остін обговорили “актуальні питання міжнародної безпеки, включаючи ситуацію в Україні”.

Там також заявили, що розмова відбулася з ініціативи США.

Напередодні, Остін заявив, що Вашингтон хоче “побачити Росію ослабленою до такої міри, що вона не зможе робити те, що робила під час вторгнення в Україну”.

Також,  він переконаний, що Україна може виграти війну проти Росії з правильним обладнанням та належною підтримкою. Щодо їхньої здатності перемагати, перший крок до перемоги — це віра в те, що ти можеш перемогти. І тому вони вірять, що ми можемо перемогти. Ми віримо, що ми — вони — можуть перемогти, якщо у них буде правильне обладнання, правильна підтримка, і ми збираємося зробити все, що в наших силах, і продовжимо робити все, що в наших силах, — наголосив очільник Пентагону. 

Окрім того, Остін додав що президент Росії Володимир Путін не хоче нападати на якусь із країн НАТО і воювати з контингентом Північноатлантичного альянсу.

“Поглянувши на Путіна… я вважаю, що Росія не хоче вступати в конфлікт з НАТО… НАТО має 1,9 мільйона військовослужбовців. НАТО має найпередовіші можливості серед усіх альянсів у світі… Це війна, якої він насправді не хоче”, — написав він.

Слідом за Остіном питання прокоментував і генерал Марк Міллі. Він зазначив, що НАТО здатне відповісти на будь-яку форму або спосіб ескалації, зокрема й з боку росії.

«Ми відслідковуємо це кожного божого дня. Це одна з найважливіших речей, які ми робимо, відстежуючи потенційний ризик ескалації у будь-якій сфері. Чи готові США відповісти, якщо росія з якоїсь причини піде на ескалацію? Так, моя коротка відповідь, однозначно так. У воєнному відношенні ми дуже здатні відповісти на будь-яку форму чи образ ескалації за вказівкою президента», – додав генерал Марк Міллі.

В свою чергу, розвідка США вважає, що українські військові перебувають в кращій позиції, ніж російські

За оцінками американської розвідки, Під час бойових дій в Україні загинули від восьми до десяти генералів російської армії. Про це заявив директор Розвідувального управління Пентагону Скотт Беррієр на слуханнях Комітету Сенату США зі збройних сил заявив .

На думку Беррієра, той факт, що у війні в Україні гине багато російських генералів, означає, що вони змушені виїжджати на передову для забезпечення виконання їхніх наказів.

Оцінюючи перспективу війни, директор Розвідувального управління Пентагону заявив, що ситуація нагадує глухий кут: «росіяни не перемагають і українці не перемагають». Водночас він вважає, що Україна перебуває в кращій позиції.

«На мою думку, в українців правильна ситуація, що стосується рішучості й того, як вони підходять до оборони нації. Не певен, що російські солдати з далеких російських військових округів справді це розуміють», — зазначив Беррієр.