Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба задоволений результатами зустрічі з колегами з країн G7. Вже вдруге глава українського МЗС бере участь у такій зустрічі.

«Це була зустріч друзів», – підкреслив міністр, коментуючи результати зустрічі 13 травня.

Він підкреслив, що держави G7 та Україна поділяють і захищають спільні цінності та принципи, що в них багато точок дотику.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про перемовини з країнами “Великої сімки” щодо постачання ракетних систем залпового вогню.

За його словами, ситуація з постачанням зброї Україні покращилася, однак потрібно забезпечити постійні постачання. Про це він сказав на полях зустрічі G7, на яку запросили Україну і Молдову, повідомляє ЄП.

“Востаннє на зустрічі G7 я просив про три речі: зброю, зброю і ще раз зброю. З того часу ситуація покращилася завдяки постачанням гаубиць із США і деяких європейських країн”, – сказав він.

Кулеба додав, що постачання має продовжитися, щоб Україна мала інструменти для перемоги над РФ. За його словами, Україна потребує ракетних систем залпового вогню. Міністр зазначив, що йде обговорення з країнами G7 щодо надання цих систем.

“Друга прогалина, яку треба заповнити – це авіація. Це питання залишається невирішеним. Але на відміну від питання з РСЗВ, я не бачу негайного розв’язання цієї проблеми”, – сказав Кулеба.

Також глава українського МЗС Дмитро Кулеба закликав країни G7 конфіскувати російські активи для відновлення України та реакція західних партнерів була позитивною.

«На переговорах з лідерами G7 сьогодні я попросив G7 забрати російські суверенні активи та передати їх Україні для відновлення нашої країни», – написав він у Twitter.

Кулеба наголосив, що Росія має заплатити політично, економічно та фінансово.

«Я ціную позитивну реакцію країн G7 на наше прохання», – додав міністр.

Очільник українського МЗС наголосив, що ці кошти потрібні Україні для відбудови після руйнувань, яких завдала Росія. Як переконує Кулеба, Росія повинна нести економічну, фінансову та політичну відповідальність за свою агресію.

Він зазначив, що Канада вже пішла назустріч України та зробила відповідний крок. Глава МЗС України попросив країни G7 не зволікати.

На запитання, чи говорив Київ з російською стороною про можливість розблокування Одеси, Кулеба відповів ствердно.

«Ми говорили з ними по Одесі, але не отримали позитивної відповіді. Ми готові говорити з ними, в тому числі з питання продовольчої безпеки, але проблема в тому, що з їхнього боку «немає апетиту» вести переговори. росія віддає перевагу війні над перемовинами. Ми готові до змістовних переговорів на засадах взаємної поваги, а не російських ультиматумів, кинутих на стіл», – заявив міністр.

Міністри обговорили можливості зняття блокади з тим, щоб можна було доставляти зерно та інші продукти, зокрема, в Африку та Азію, продовольча безпека яких є дуже важливою. Треба знайти шляхи не допустити дефіциту та стрибків цін на продовольство в світі, підкреслив Кулеба.

Кулеба також зазначив, що «саме завдяки Україні G7 стала знову сильною», що Україна повернула країнам Сімки впевненість, готовність ухвалювати рішення, вирішувати міжнародні конфлікти та протистояти авторитарним режимам.